ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Маєте водійське посвідчення, видане до 2013 року? Маєте і головний біль!

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Листопада 2021, 16:19

Кореспондент АрміяInform, реєструючись у «Дії», особисто зіткнувся з цією проблемою. Бо має водійське посвідчення категорій «А», «B» та «С», видане ще у 2001 році. А отже, опинився поміж тих 74 відсотків усіх українських водіїв, які возять із собою потенційно проблемний документ.

Оцифрування переважної більшості водійських посвідчень і техпаспортів для застосунку «Дія» залишається проблемним, оскільки у Єдиному транспортному державному реєстрі МВС зафіксовано 9,5 млн водійських посвідчень, але тільки у 2,5 млн документів водіїв є фото. А таке фото обов’язкова умова для отримання водійських Е-посвідчень.

Річ у тому, що старий реєстр МВС не містить цифрового фото обличчя особи у водійських правах, виданих до 2013 року. Частина цифрових фото за вашої згоди може підтягнутися з іншого реєстру — наприклад, державної міграційної служби. Але це станеться у разі, якщо ви покидали межі України, маючи ID-картку чи біометричний закордонний паспорт.

А якщо ні? Це особливо актуально для власників чинних водійських посвідчень старих зразків, для яких законодавством не визначений термін дії. У разі їх втрати ви муситимете складати екзамени на нові з кожної з водійських категорій

Як це виправити?

Про це йдеться, приміром, на офіційній Facebook-сторінці Головного сервісного центру МВС. Інструкція містить чотири кроки й може передбачати верифікацію (перевірку наданих даних для їх підтвердження) в Електронному кабінеті водія та передачу файлу із зображенням обох боків документа до сервісного центру для перевірки та обробки.

Отже, алгоритм дій такий:

  • авторизуватись у кабінеті водія;
  • заповнити всі поля необхідними даними;
  • завантажити файл із зображенням обох боків документа у форматі jpg;
  • надіслати електронну заяву до сервісного центру МВС для обробки.

Адміністратори опрацюють ваш запит. І якщо все гаразд — оцифровані документи приблизно протягом місяця розмістять в Електронному кабінеті водія та «Дії».

Зареєструватися в Електронному кабінеті водія та отримати більш детальну інформацію можна на сайті Головного сервісного центру МВС. 

113
49

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: ,