ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Судно з катерами типу «Айленд» пройшло Дарданелли і прямує до Одеси

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Листопада 2021, 9:47

Суховантажне судно, яке перевозить зі США в Україну два патрульних катери типу «Айленд» для ВМС ЗС України, перетнуло Атлантичний океан і Середземне море та пройшло протоку Дарданелли для переходу у води Чорного моря. Про це повідомляє інформагентство Reuters.

«Судно із двома переобладнаними патрульними катерами берегової охорони США, призначеними для посилення Військово-Морських Сил України, пройшло через протоку Дарданелли в суботу», – зазначається в повідомленні.

Українські моряки, що служитимуть на цих катерах, вже пройшли відповідну практичну підготовку за розширеною програмою у США.

Нагадаємо, що два нових катери типу «Айленд» є частиною пакету допомоги США у сфері оборони й безпеки для України. Вони були завантажені на судно для перевезення морем та відбули з порту Балтимора (США) в напрямку Одеси ще 8 листопада.  Патрульні катери мають підсилити бойові спроможності ВМС ЗС України під час виконання завдань в операційних зонах Азово-Чорноморського регіону. Ці катери проходили у США відповідне технічне обслуговування й доозброєння.

В Балтиморі чекає на відправку в Україну ще один катер типу «Айленд». Нещодавно Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про присвоєння імені Героя України Вячеслава Кубрака цьому катеру. Крім того, цього літа Держдепартамент США схвалив дозвіл на продаж Україні до 16 патрульних катерів Mark VI та відповідного обладнання на суму приблизно 600 мільйонів доларів США.

12

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram