За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут продовжує розвивати співпрацю та обмін досвідом з іноземними партнерами.
Про дружні робочі зв’язки між українськими ліцеїстами-крутянами та їхніми колегами з Литви та Грузії АрміяInform уже повідомляла.
Нещодавно в Литві в Кадетському ліцеї імені генерала Повіласа Плехавічюса, що в Каунасі, знову побував заступник начальника ліцею імені Героїв Крут з навчальної роботи підполковник Тарас Грицевич.
Під час цього візиту український офіцер ознайомився з освітнім середовищем та системою навчання й виховання литовських кадетів, побував на уроках та поспілкувався з педагогами, кадетами, адміністрацією й персоналом ліцею.
Виконав підполковник Тарас Грицевич і почесну місію, покладену на нього колективом військового ліцею: вручив заохочувальні відзнаки — паракордові браслети в кольорах українського прапора та із символікою військового ліцею імені Героїв Крут литовським кадетам, які брали участь у спільному проєкті двох військово-орієнтованих навчальних закладів — «Кіберджура. Полковник Євген Коновалець».
— Під час зустрічі з педагогічним колективом були обговорені можливості розширення комунікації та співпраці між учителями наших двох закладів, а також започатковано створення у литовському ліцеї «Навчального кабінету імені Героїв Крут», присвяченого історії України та українсько-литовській співпраці, — розповів підполковник Тарас Грицевич. — Домовлено, що з боку нашого ліцею імені Героїв Крут для цього буде надана допомога в розробленні дизайну стендів і комплектуванні навчально-методичною літературою, посібниками та іншими матеріалами. Символічним початком такої роботи стало вручення литовським педагогам вимпела ліцею імені Героїв Крут та фотоальбому Ю. Николишина «Галичина. Земля Львівська».
Додамо, що створення навчального кабінету імені Героїв Крут у каунаському кадетському ліцеї має стати першим кроком реалізації більш масштабної ініціативи наших литовських колег, які запропонували створити тут можливості для української громади Каунаса проводити просвітницькі заходи, організовувати заняття з вивчення української мови, культури та історії, а в перспективі можливо й організувати класи з вивченням української мови для дітей українців не лише з Каунаса, а й з усієї Литви. Офіцер зазначає, що спілкування з представниками української громади Каунаса підтвердило надзвичайну актуальність цієї ідеї та готовність литовців українського походження активно долучитися до її реалізації.
Головною ж подією візиту стала участь нашого представника в урочистостях з нагоди складання присяги литовськими кадетами. Ця подія вперше в історії кадетського ліцею відбувалась у лісі, в особливому історичному місці, пов’язаному з боротьбою литовських партизанів-стрільців за свободу й незалежність своєї нації.
Неповторну атмосферу й настрій лісового зібрання з колективом ліцею, кадетами та їхніми батьками розділили гості — члени Сейму Литовської Республіки, а також військові з п’яти країн.
Серед армійських гостей високого рангу були командувач ВПС Литви, представник командування Сухопутних військ Литви, керівник військово-навчальної групи Литовської військової академії, майор армії США Майкл Макафі, угорський військовий аташе у країнах Балтії підполковник Лайош Шалаварі, керівник інтеграційного підрозділу сил НАТО в Литві підполковник Ганс Лео Крамер, представники громадських організацій литовських стрільців, мобілізаційних сил самооборони краю.
Освячення кадетів-першокурсників здійснив капелан Збройних сил Литви майор Томас Каркліс.
Після присяги присутні мали можливість побачити реконструкцію лісового побуту партизанів-повстанців, погрітися біля партизанського вогнища, скуштувати страв польової кухні та оглянути реконструйовані бункери легендарного партизанського табору загону «Соколи» («Vanagai») у Каральгірійському лісі.
Фото з архіву Кадетського ліцею імені генерала Повіласа Плехавічюса (Литва)
@armyinformcomua
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова йти на безумовне припинення вогню та надалі брати участь у переговорах про тривалий мир у будь-якому форматі.
Пілоти 13 бригади оперативного призначення Нацгвардії «Хартія» знищили щонайменше взвод окупантів і купу техніки росіян.
Бійці окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького продемонстрували, як на Торецькому напрямку зачистили забудову від російських «гнізд».
В об’єктив фотопастки прикордонників, встановленої на одній з гірських ділянок державного кордону з Румунією, потрапили двоє чоловіків, які рухалися в бік сусідньої країни.
Попри короткий життєвий шлях, український пілот Олександр Мигуля вже увійшов в історію української авіації, як один з найбільш результативних бомбардувальників Повітряних Сил ЗСУ.
Працівнии ДБР повідомили про підозру заступнику командира однієї з військових частин, дислокованих на Вінниччині. Встановлено, що у 2022 році посадовець бекзпідставно оформив бойові виплати військовослужбовцям, які насправді перебували в тилу.
від 24000 до 124000 грн
Мукачеве, Закарпатська область
від 20500 до 25000 грн
Херсон
Херсонський прикордонний загін
від 20000 до 120000 грн
Старі Кодаки, Дніпропетровська область
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…