ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сьогодні 25 років Міжнародному дню толерантності

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Листопада 2021, 13:23

16 листопада Генеральна Асамблея ООН визначила днем терпимості та поваги до індивідуальності людини. Головним проявом толерантності у Збройних Силах України є повага до основних прав та свобод військовослужбовців, членів їхніх родин, зокрема щодо забезпечення їхніх духовно-релігійних потреб. 

Починаючи з 1996 року, у світі відзначають Міжнародний день толерантності, який прийнятий резолюцією 51/95 від 12 грудня 1995 року. В умовах розповсюдження у світі екстремізму й радикалізму питання толерантного ставлення до різних форм самовираження людини, культурного різнобарв’я етносів, їхніх духовних і релігійних потреб стало дієвим запобіжником для виникнення багатьох міжнародних і локальних конфліктів.

Українське суспільство, зокрема військові та члени їхніх сімей, в умовах гібридної агресії Російської Федерації потребує фахової духовної, моральної, релігійної підтримки, без дискримінації за конфесійним принципом. Враховуючи ключову роль священників (капеланів) різних віросповідань у душпастирській опіці, у Збройних Силах України створена кадрова служба військового духовенства. Відповідно до Розпорядження Кабміну України від 02.07.2014 р. № 677-р. «Про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах, Національній гвардії, Державній спеціальній службі транспорту та Державній прикордонній службі», у ЗСУ введено 128 посад військових священників (капеланів).

Діяльність військового духовенства за ці важкі роки російсько-української війни дала змогу не лише створити сприятливі умови для забезпечення конституційного права українського військового на свободу світогляду та віросповідання. Душпастирська опіка підтримує морально-психологічний стан особового складу, сприяє підвищенню рівня його моральних якостей, його дисциплінованості, відповідальності, мужності, доброзичливого ставлення одне до одного. Толерантне ставлення до культурних уподобань і традицій представників різних регіонів України в українському війську сприяє його національно-патріотичному вихованню. Повага до універсальних цінностей людини у Збройних Силах України, відкритий міжконфесійний діалог забезпечують психологічну здатність українського військовослужбовця сумлінно виконувати свої професійні обов’язки. 

Міжнародний день толерантності, який у світі цього року відзначають уже 25 рік поспіль, є свідченням сталого розвитку міжнародних гуманітарних інститутів, їхнього вирішального впливу на міжнародне та національні законодавства більшості цивілізованих країн. Відзначення цього дня, нагадування про терпимість людей одне до одного, повага й розуміння багатства різноманіття культур і традицій світу спрямовано на формування у молодих людей відчуття свободи й незалежності, критичного мислення, етичної та релігійної толерантності. Мовна, культурна, етнічна багатобарвність народів — не привід для конфліктів, а неоціненний скарб, що переходить у спадок наступним поколінням.  

Підготував Анатолій Бальчос

Читайте нас в Telegram