ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Якими будуть нові підходи до підготовки корабельного складу українських ВМС

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Листопада 2021, 15:48

Необхідність осучаснення системи підготовки згідно з вимогами сьогодення є головною причиною майбутніх змін. Таку думку висловив командувач національних ВМС контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Це питання гостро постає перед українським флотом у контексті часткової невідповідності організації служби на нових кораблях та старої системи, яка сягає своїм корінням радянської школи підготовки офіцерів і старшин.

У сучасному флоті, до стандартів якого прагнуть національні ВМС, особовий склад кораблів має інший функціонал та обов’язки, які обумовлені самою конструкцією кораблів. Враховуючи той чинник, що в подальшому українські ВМС очікує поповнення новітніми кораблями, під час проєктування яких враховано принципи організації кораблів згідно зі стандартами НАТО, питання зміни підходів до підготовки є дуже актуальним для майбутнього розвитку флоту.

Майбутні флотські офіцери — це впевнені лідери, які приймають управлінські рішення та застосовують ввірену їм техніку. Подібні підходи є одним із елементів набуття спроможностей щодо взаємосумісності з державами-членами та партнерами НАТО.

Тому в подальшому на навчальний процес вплине зміна ролі і місця офіцерів та старшин, адже до них підвищуються фахові вимоги. Саме представники старшинського складу в іноземних флотах є головними спеціалістами з експлуатації та обслуговування техніки і озброєння, мають більше відповідальності та повноважень, якщо порівнювати із сьогоденням.

Окрім того, зміни продиктовані необхідністю несення служби на кораблях більшої водотоннажності, ніж український флот мав від початку збройної агресії РФ, що впливає на склад екіпажу. Особливо це актуально на тлі загального переходу в підготовці  і організації повсякденної та бойової діяльності кораблів згідно зі стандартами Північноатлантичного альянсу.

Водночас існує певна складність подібного процесу, адже  необхідно одночасно організовувати службу на зразках нового та морально застарілого складу кораблів без втрати бойової готовності. Утім, український флот має відповідний досвід. Наразі, за новими стандартами, вже підготовлено 5 екіпажів  патрульних катерів типу «Айленд». А найближчим часом в українських ВМС розпочнеться підготовка екіпажів протимінних кораблів та корвета типу «ADA».

Фото Служби зв’язків з громадськістю Командування ВМС ЗС України

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook