Список найпопулярніших статей української Вікіпедії у 2024 році днями оприлюднив Юрій Пероганич — засновник ГО «Вікімедіа Україна», яка опікується, зокрема, розвитком і популяризацією Вікіпедії….
КБ «Південне» підтвердило плани щодо розробки української зенітної ракетної системи (ЗРС) великої дальності «Кільчень», здатної перехоплювати всі типи цілей. Українські конструктори мають намір створити систему, яка здатна знищувати дозвукові аеродинамічні цілі на дальності 280 км, надзвукові винищувачі — близько 130 км, балістичні цілі — до 44 км. Засікатиме цілі система в радіусі 400 км. За умови належного державного фінансування розробку всієї ЗРС у «Південному» планують завершити за 5 років та передбачають витратити на це понад 7 млрд гривень (близько 270 млн доларів).
Відповідне рішення може бути ухвалене з боку уряду вже за кілька місяців. Принаймні на нього розраховує генеральний директор КБ «Південне» Олександр Кушнарьов. «Наразі розглядається програма розвитку ракетно-реактивного озброєння в Україні. Цей проєкт є у цій програмі — створення зенітно-ракетного комплексу великої дальності. Сподіваємося, що в найближчі місяць-два цю програму буде ухвалено і проєкт зенітно-ракетного комплексу «Кільчень» буде розпочатий», — зазначив він.
Довідково. Про розробку універсальної зенітно-ракетної системи великої дальності «Кільчень» від КБ «Південне» стало відомо влітку цього року. Макет ЗРС був представлений на цьогорічній виставці «Зброя та Безпека», що відбулася в Києві. Як заявлялося, розробка власної зенітної системи коштуватиме Україні дешевше, ніж закупівля іноземної.
При цьому створення прототипу ЗРС передбачають завершити протягом трьох років. Тобто вже 2024 року новий зенітний ракетний комплекс, який увійде до нової зенітної системи, має бути представлений на державні випробування. Він являтиме собою ЗРК «мінімальної комплектації», повністю готовий до бойового застосування. Власне, на його основі й буде розроблено ЗРС у наступні два роки.
За планами розробників, до складу однієї ЗРС входитимуть до шести пускових установок по чотири ракети на кожній, командна машина, РЛС тощо. Передбачається можливість одночасного обстрілу 12 цілей із наведенням двох зенітних керованих ракет (ЗКР) на кожну. Також можлива атака 6 балістичних цілей, на кожну з яких буде спрямовано по 4 ракети.
@armyinformcomua
Це одним з ключових об‘єктів російського військово-промислового комплексу, який задіяний у війні проти України. Завод атакують вже не вперше.
Десантники продемонстрували, як нищать ворожу техніку та особовий склад противника, зокрема, північнокорейських найманців.
У Чорному та Азовському морях ворожі кораблі відсутні.
Станом на ранок 16 січня за добу на фронті російські загарбники втратили 1480 осіб вбитими та пораненими.
Упродовж доби окупанти завдали 418 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області.
Від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень. Українські захисники продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися в глибину нашої території, завдаючи йому вогневого ураження.
від 25000 до 25000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
від 21000 до 21000 грн
Чернігів
Військова частина А7328
Список найпопулярніших статей української Вікіпедії у 2024 році днями оприлюднив Юрій Пероганич — засновник ГО «Вікімедіа Україна», яка опікується, зокрема, розвитком і популяризацією Вікіпедії….