ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Туреччина успішно випробувала нову протиракету Siper

Прочитаєте за: 3 хв. 9 Листопада 2021, 11:10

У Туреччині успішно провели випробування зенітної ракетної системи далекої дії Siper національної розробки. Про це у своєму Twitter повідомив голова Управління оборонної промисловості Туреччини (SSB) Ісмаїл Демір: «Ми успішно завершили ще один етап у розробці нашої системи протиповітряної оборони Siper великої дальності та багаторівневої дії».

За його словами, нова система Siper повинна мати характеристики, що конкурують із російською системою ППО-ПРО С-400. Водночас різні тестування системи ППО-ПРО, яку планується ввести до складу сухопутних військ у 2023 році, триватимуть і надалі. Туреччина буде прагнути до того, щоб мати у власному арсеналі до шести різних систем протиповітряної оборони.

До речі, про те, що Туреччина розпочала розробку національної системи ПРО далекого радіусу дії Siper («Заслін»), заявив президент Реджеп Таїп Ердоган ще у 2018 році на заході, присвяченому розвитку вітчизняного оборонпрому, в Анкарі. За деякими даними, випробувана ракета Siper Blok-I розроблена на базі Hisar-RF для середньовисотного ЗРК Hisar. Установка прискорювача дозволила суттєво — майже вдвічі — збільшити радіус ураження, наразі він становить понад 70 км.

Система Hisar включає зенітні ракетні комплекси (ЗРК) середньої дальності Hisar, малої дальності Hisar-A та загальну систему керування вогнем. Розробником зенітних керованих ракет (ЗКР) для обох ЗРК є компанія Roketsan. Балістичні льотні випробування ЗКР малої дальності Hisar-A розпочалися в жовтні 2013 року, а ЗКР середньої дальності Hisar-O для комплексу Hisar — у серпні 2014 року.

ЗРК військової ППО Hisar-А (раніше відомий як T-LALAMIDS) використовує ЗКР Roketsan Hisar-A (AIHSF) з максимальною дальністю стрільби 15 км і досяжністю 5 км. Пускова установка з чотирма контейнерами вертикального старту ЗКР, що піднімаються, розміщена на гусеничному броньованому шасі FNSS ACV-30.

Зі свого боку ЗРК середньої дальності Hisar (раніше відомий як T-MALAMIDS) використовує ЗКР Roketsan Hisar-O з максимальною дальністю стрільби 25 км та досяжністю 10 км. Пускова установка з шістьма контейнерами вертикального старту ЗКР, що піднімаються, розміщена на автомобільному шасі Mercedez-Benz 2733 з колісною формулою 6х6.

Зенітна ракетна система малої та середньої дальності Hisar пройшла успішні випробування у 2019 році. Після цього Міністерство оборонної промисловості Туреччини оголосило про початок розробки ЗРК великої та середньої дальності Hisar-U — є припущення, що це якраз і є інша назва системи Siper. У березні 2021 року були проведені успішні випробування зенітного ракетного комплексу середньої дальності Hisar-O+.

Підготував Сергій Воронков

Читайте нас в Telegram
Мітки: ,