ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

ВПС США модернізують винищувачі F-22 Raptor

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Листопада 2021, 13:48

Американський винищувач п’ятого покоління F-22 Raptor пройде ще одну модернізацію. Як повідомляє командування ВПС США, контракт на проведення відповідних робіт уже підписано.

Наприкінці минулого тижня ВПС США і компанія Lockheed Martin уклали контракт на проведення модернізації всього парку винищувачів F-22 Raptor. Угода передбачає підтримку винищувачів та їхню модернізацію протягом 10 років, роботи мають бути завершені до 31 жовтня 2031 року.

Довідково

F-22 Raptor — багатоцільовий винищувач п’ятого покоління, розроблений для заміни винищувача четвертого покоління F-15 Eagle. Усього випущено 187 одиниць у період з 1997 по 2011 рік. Цей літак є найдорожчим винищувачем у світі — 146,2 млн доларів за одиницю.

Як зазначається у повідомленні, ВПС США мають намір у рамках модернізації покращити бойові характеристики винищувача, який поступово застаріває. Раніше повідомлялося, що в рамках нової програми суттєво оновлять БРЕО (бортове радіоелектронне обладнання) та ПЗ (програмне забезпечення), доопрацюють планер та загальнольотні системи. Крім того, здійснять заміну радіопоглинального покриття літака, яке виявилося надмірно складним в експлуатації і не виправдало себе.

При цьому варто додати, що це буде друга програма модернізації F-22 Raptor. Перша була запущена у 2006 році та тривала 14 років, завершившись на початку цього року. Вона охоплювала структурні модифікації, створені задля збільшення льотної придатності винищувача. Крім того, було проведено деякі роботи з оновлення БРЕО, систем зв’язку, встановлено нове програмне забезпечення. Проте у ВПС визнали, що проведена модернізація не привела до потрібного результату, літак так і не отримав багатьох функцій, притаманних сучасним літакам. Зокрема досі не використовується нашоломна система цілевказування.

Підготував Сергій Воронков

Читайте нас в Telegram