ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Литовський «Альбатрос» отримає нове «серце» в Україні

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Листопада 2021, 13:00

У квітні поточного року наказом командувача Збройних сил Литви навчально-бойовий літак Albatros L-39ZA визнаний непридатним для подальшої експлуатації через поломку двигуна АІ-25. Проте в Міноборони цієї країни вирішили подарувати «Альбатросу» друге життя. Відповідно до розробленого проєкту, крилату машину планують безоплатно передати у власність українського війська. За словами представника армії Литви Гінтаутаса Чуніса, наразі літак консервують та відновлюють кожні шість місяців, щоб не допустити його руйнування. Про це повідомляє АрміяInform із посиланням на місцеве видання Lrytas.LT.

Вирішити «сердечні» проблеми цієї крилатої машини нашій державі цілком по силах. Адже двигуни цього типу розроблені на ДП «Івченко-Прогрес» та серійно виготовляються на АТ «Мотор Січ». Тож у разі практичної реалізації такої ініціативи у літака з’явиться реальний шанс знову підійматися у повітря для підготовки пілотів бойової авіації ПС ЗСУ. До речі, L-39 є основним навчальним літаком Повітряних Сил, які мають на озброєнні близько трьох десятків таких літаків різних типів.

Довідково

L-39 «Альбатрос» (Aero L-39 Albatros) – навчально-тренувальний і навчально-бойовий літак чехословацької авіабудівної фірми Aero Vodochody. Літак призначався для заміни літака Aero L-29 Delfin. Перший політ відбувся 4 листопада 1968 року.

Зі свого боку легкий реактивний штурмовик L-39ZA був створений на базі навчально-бойового літака L-39C. Основна відмінність – наявність двоствольної 23-мм гармати ГШ-2-23 у носовій частині фюзеляжу під кабіною та чотири замість двох підкрильних пілони для підвіски різноманітного озброєння − легких бомб чи некерованих ракет.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: