ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Експерти НАТО обговорили, як краще підтримати цивільну реінтеграцію українських захисниць

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Листопада 2021, 10:54 9

Перехід від військового до цивільного життя може бути непростим. Сьогодні жінки активно реалізують себе в усіх без винятку сферах суспільної діяльності, зокрема й у захисті Батьківщини. Проте існує безліч обставин, які спонукають військовослужбовців змінити однострій. Як вони долають цей шлях?

Як повідомляє сайт НАТО, цьому питанню приділено неабияку увагу.

Питання реінтеграції у суспільство українських жінок-військових після їхнього звільнення з лав ЗСУ стали темою онлайн-конференції за участю українських, американських та канадських експертів під егідою програми НАТО «Наука для миру й безпеки». Ця проблема стала особливо актуальною в Україні після анексії Криму Росією у 2014 році та початку бойових дій на сході.

«Гендерний погляд на реінтеграцію військовослужбовиць у цивільне життя не є забаганкою. Це обов’язкова умова для розроблення належної політики з їх підтримки на ключовому етапі особистісного розвитку», — сказав помічник Генерального секретаря НАТО з новітніх викликів у сфері безпеки Девід ван Вілл.

Сучасні дослідження показують, що більшість колишніх військовослужбовиць успішно реінтегруються. Однак дехто стикається із серйозними труднощами, як-от: працевлаштування, фінансові питання та стан психічного здоров’я.

«Розширення участі жінок та їхня інтеграція до військової служби — один з пріоритетів НАТО та його союзників. Він триває в рамках програми «Жінки, мир і безпека». Нині керівництва країн та громадяни мають зрозуміти, що розроблення політики підтримки військовослужбовиць, тих, хто залишає або вже залишив військову службу, покликана пом’якшити негативні економічні та соціальні наслідки цього процесу», — йдеться в повідомленні.

Довідково. Тема «Жінки, мир і безпека» була визначена як пріоритетна спільною групою НАТО – Україна у 2019 році. Ця програма підтримує наукову співпрацю між експертами України та країн НАТО у багатьох галузях, до яких входить боротьба з тероризмом, передові технології, кіберзахист та енергетична безпека.

Підготував Олександр Васильченко

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини, Новини світу та України