Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
Перехід від військового до цивільного життя може бути непростим. Сьогодні жінки активно реалізують себе в усіх без винятку сферах суспільної діяльності, зокрема й у захисті Батьківщини. Проте існує безліч обставин, які спонукають військовослужбовців змінити однострій. Як вони долають цей шлях?
Як повідомляє сайт НАТО, цьому питанню приділено неабияку увагу.
Питання реінтеграції у суспільство українських жінок-військових після їхнього звільнення з лав ЗСУ стали темою онлайн-конференції за участю українських, американських та канадських експертів під егідою програми НАТО «Наука для миру й безпеки». Ця проблема стала особливо актуальною в Україні після анексії Криму Росією у 2014 році та початку бойових дій на сході.
«Гендерний погляд на реінтеграцію військовослужбовиць у цивільне життя не є забаганкою. Це обов’язкова умова для розроблення належної політики з їх підтримки на ключовому етапі особистісного розвитку», — сказав помічник Генерального секретаря НАТО з новітніх викликів у сфері безпеки Девід ван Вілл.
Сучасні дослідження показують, що більшість колишніх військовослужбовиць успішно реінтегруються. Однак дехто стикається із серйозними труднощами, як-от: працевлаштування, фінансові питання та стан психічного здоров’я.
«Розширення участі жінок та їхня інтеграція до військової служби — один з пріоритетів НАТО та його союзників. Він триває в рамках програми «Жінки, мир і безпека». Нині керівництва країн та громадяни мають зрозуміти, що розроблення політики підтримки військовослужбовиць, тих, хто залишає або вже залишив військову службу, покликана пом’якшити негативні економічні та соціальні наслідки цього процесу», — йдеться в повідомленні.
Довідково. Тема «Жінки, мир і безпека» була визначена як пріоритетна спільною групою НАТО – Україна у 2019 році. Ця програма підтримує наукову співпрацю між експертами України та країн НАТО у багатьох галузях, до яких входить боротьба з тероризмом, передові технології, кіберзахист та енергетична безпека.
Підготував Олександр Васильченко
@armyinformcomua
У ніч на неділю, 22 червня, російські війська завдали авіаударів по Краматорську та Слов’янську.
Станом на 06.00 22 червня в Чорному морі немає жодного російського військового судна.
Втрати російських загарбників за минулу добу склали 1100 військових та 331 одиниця різної техніки.
Минулої доби між Силами оборони та російськими загарбниками відбулося 128 бойових зіткнень.
Хвилі революції в російській імперії докотилися й до Фінляндії — північної провінції, яка була частиною імперії відповідно до Фрідріхсгамського мирного договору 1809 року зі Швецією.
Ростислав з позивним «Кірік» наразі є оператором дронів в батальйоні безпілотних систем 155 окремої механізованої бригади ім. Анни Київської.
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…