ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Територіальна оборона як основа національного спротиву

Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 2 Листопада 2021, 10:42

Не спромігшись реалізувати бліцкриг навесні 2014 року, Російська Федерація зав’язла в конфлікті з Україною без перспективи здобути перемогу. Попри ведення війни на виснаження ресурсів нашої держави, шанси Росії на успішну військову кампанію в Україні дорівнюють нулю. Цьому сприяє втілення українською владою ініціатив громадянського суспільства, що полягають у запровадженні надійніших запобіжників проти ескалації конфлікту і подальшого просування окупантів углиб території України. Одним із таких нововведень є Закон України «Про національний спротив», що вступає в силу з 1 січня 2022 року.

Офіцери Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки розтлумачили його основні положення.

− Для відсічі збройної агресії запроваджується принцип всеохоплюючої оборони, – каже начальник відділу напрямків Управління ТрО Оперативного командування «Схід» полковник В’ячеслав Плющ. –Таким чином забезпечується виконання функцій посилення охорони ділянок державного кордону, підготовки громадян України до національного спротиву, забезпечення умов для стратегічного розгортання військ, сил та їхнього перегрупування, участь в охороні важливих державних, військових об’єктів та об’єктів інфраструктури, участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами та незаконними збройними формуваннями на підконтрольній території.

Отже, у Збройних Силах України виокремлюється додатковий рід військ, залучаючи до служби 11 тисяч військовослужбовців, 10 тисяч з яких становитимуть підрозділи територіальної оборони. У кожній області та адміністративному районі будуть утворюватися військові частини сил ТрО скороченого складу.

− Керуватиме національним спротивом та веденням територіальної оборони Президент України як Верховний головнокомандувач ЗСУ, – говорить полковник. – Безпосереднє управління територіальною обороною буде покладатися на Головнокомандувача ЗСУ через Командування Сил територіальної оборони на всій території держави. На теренах військово-сухопутної зони керуватиме голова регіонального органу управління Сил територіальної оборони. В обсягах зони територіальної оборони – голова обласної державної адміністрації. У межах районної територіальної оборони –голова районної державної адміністрації.

У такий спосіб уся площа України буде контролюватися підрозділами, які в разі військової агресії стануть на захист суверенітету в короткий термін.

− Комплектування військових частин сил територіальної оборони ЗСУ в мирний час буде здійснюватися військовослужбовцями за контрактом та за призовом осіб офіцерського складу. В особливий період до них додаються також резервісти за територіальним призовом, – інформує заступник військового комісара з ТрО, начальник відділу Дніпропетровського ОТЦК та СП полковник Олег Василенко.

 

Зі свого боку в територіальних громадах будуть створюватися добровольчі формування.

− Комплектування добровольчих формувань територіальних громад здійснюється на добровільній основі, – додає офіцер. – До складу цих формувань будуть зараховуватися громадяни України, які пройдуть медичний, професійний і морально-психологічний відбір та підпишуть контракт добровольця з територіальною обороною.

− Гарантії соціального і правового захисту, зазначає командир окремої бригади ТрО підполковник Олександр Падецький, поширюються на військовослужбовців, які проходять військову службу в резерві військових частин територіальної оборони, а також членів добровольчих формувань територіальних громад під час їхньої участі в заходах підготовки та виконання ними завдань територіальної оборони.

− Добровольці будуть користуватися пільгами після укладання відповідних контрактів на проходження служби у військовому резерві або в добровольчих підрозділах. На них, як і на діючих військовослужбовців ЗСУ, будуть поширюватися усі соціальні гарантії, – пояснює командир.

Таким чином передбачається підвищення рівня національного спротиву та обороноздатності держави в умовах потенційних загроз, що зумовлює відсіч агресії та завдання противнику втрат, з огляду на які він буде змушений припиняти збройну агресію проти України.

Світлини Ігоря Залюбовського

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Від ударів росіян по Херсонщині є загиблі та постраждалі

Від ударів росіян по Херсонщині є загиблі та постраждалі

російські війська за добу продовжили обстрілювати Херсонську область, є загиблі, постраждалі та руйнування житла й інфраструктурних об’єктів.

Окупанти вночі атакували Одещину ударними БПЛА: пошкоджено портову інфраструктуру

Окупанти вночі атакували Одещину ударними БПЛА: пошкоджено портову інфраструктуру

У ніч на 24 липня російська армія атакувала ударними безпілотниками Ізмаїльський район Одеської області.

Понад 150 бойових зіткнень за добу: Генштаб ЗСУ повідомив про ситуацію на фронті

Понад 150 бойових зіткнень за добу: Генштаб ЗСУ повідомив про ситуацію на фронті

Протягом минулої доби на фронті зафіксовано 152 бойові зіткнення.

На Запоріжжі понад 400 обстрілів за добу, є руйнування

На Запоріжжі понад 400 обстрілів за добу, є руйнування

Впродовж доби окупанти завдали 406 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області.

У Чорному морі кілька російських кораблів, є носії «калібрів»

У Чорному морі кілька російських кораблів, є носії «калібрів»

У Чорному морі станом на ранок 24 липня перебувають 4 ворожі кораблі, з яких два є носіями крилатих ракет «калібр» загальним залпом до 12 ракет.

Мінус 1140 окупантів, знищено 14 танків і літак: втрати армії рф за добу

Мінус 1140 окупантів, знищено 14 танків і літак: втрати армії рф за добу

За результатами боїв на російсько-українському фронті у вівторок, 23 липня, загарбники втратили понад тисячу одиниць особового складу вбитими та пораненими.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Військовослужбовець за контрактом

від 20100 до 120000 грн

Запоріжжя

Шевченківський РТЦК

Водій

від 20000 до 50000 грн

Полтава

Військова частина A7310

Командир бойової машини

від 20000 до 20000 грн

Київ

131 окремий батальйон 112 ОБр Сил ТрО

Водій-військовослужбовець

від 20100 до 120000 грн

Запоріжжя

Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

Водій в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Інструктор з інженерної підготовки

від 24000 до 49550 грн

Харків, Харківська область