ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Як армії стати безпечним місцем для жінок та чоловіків, які служать»

Прочитаєте за: 3 хв. 30 Жовтня 2021, 14:18 7

У Києві відбувся форум «Армія, побудована на довірі. Як армії стати безпечним місцем для жінок та чоловіків, які служать». Його учасники обговорили проблему забезпечення захисту від насильства за ознакою статі та сексуального насильства. Досить знаковим є те, що одним з організаторів заходу виступило Командування Сухопутних військ ЗС України, як найчисленнішого виду Збройних Сил. Сухопутні війська на зібранні представляв Командувач військ ОК «Північ» генерал-майор Віктор Ніколюк.

З вітальним словом до учасників форуму виступила віцепрем’єр,  міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина та віце-спікерка Верховної Ради України Олена Кондратюк.

Участь в обговоренні проблеми забезпечення захисту від насильства за ознакою статі та сексуального насильства взяла заступник Міністра оборони України Ганна Маляр.

– Певно всі розуміють, що Збройні Сили є зрізом суспільства, тому всі проблеми, які наявні в нашому суспільстві, присутні, на жаль, і в українському війську. Проблеми насильства за ознакою статі та сексуального насильства – це дуже чутлива тема, яку некоректно вимірювати тільки цифрами. Якщо є хоча б один такий випадок, то це вже «червона лампочка», яка сигналізує, що наше суспільство хворе і потрібно негайно вживати заходів, – зазначила заступник Міністра оборони України.

Як зауважила Ганна Маляр, коли ми говоримо про насильство, чомусь часто спрацьовує стереотип, що йдеться лише про сексуальне насильство. Проте  слід говорити про насильство в будь-якому прояві, яке не припустиме по відношенню як до жінок, так і чоловіків.

–  Коли ми говоримо про насильство, то потрібно розуміти, що тут є три суб’єкти, з якими потрібно працювати. По-перше – жертва, по-друге – кривдник, і по-третє – колектив, соціум в якому вони перебувають. Бо коли трапляються випадки насильства, то до цього певною мірою причетні всі. Хтось знає і підтримує, а хтось знає і мовчить, чим створює певні умови для насильства, – зауважила Ганна Маляр

Заступник Міністра оборони, акцентувала, що правопорушення, пов’язані з сексуальним  насильством, у суспільстві мають один із найвищих ступенів прихованості, а на саму тему накладено певне табу.

– Тому коли ми виносимо тему насильства на широкий загал, це є ключовим моментом. Збройні Сили не бояться говорити про наявність такої проблеми (тут мова зовсім не про кількість випадків) і Збройні Сили готові з цією проблемою працювати, – наголосила Ганна Маляр.

Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко зосередила увагу присутніх на тому, що «гендерна політика – це не лише для жінок і не тільки про жінок». Вона наголосила на необхідності формування організаційно-гендерної культури та зосередила увагу на питанні поєднання професійних і сімейних обов’язків.

– Сектор безпеки і оборони в гендерних питаннях перебуває на передовій, адже подолання гендерних стереотипів в цій галузі є найважливішим, – зазначила Катерина Левченко.

За словами урядової уповноваженої з питань гендерної політики сьогодні в секторі безпеки і оборони держави існують три основні проблеми: гендерні стереотипи, інфраструктурна неготовність та неготовність до змін самих жінок, які іноді експлуатують термін «слабка стать» в особистих інтересах.

Під час роботи форуму радниця Головнокомандувача Збройних Сил України  з гендерних питань Вікторія Арнаутова представила проєкт механізму запобігання і протидії сексуальним домаганням у ЗСУ. Цей проєкт розроблено за допомогою громадських організацій. Наразі розробка проєкту механізму перебуває на завершальній стадії.

Фото Володимира Фітьо

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Армія і суспільство, Новини