ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як резервісти вчаться захищати небо українського Сходу

Прочитаєте за: 2 хв. 27 Жовтня 2021, 14:51 2

Опанування основ, злагодження бойових розрахунків стартової батареї, долання смуги перешкод та відбиття нападу диверсантів – комплексна підготовка військовослужбовців запасу триває в одному з дивізіонів Дніпровської зенітної ракетної бригади. Збори оперативного резерву першої черги вдосконалюють уміння з керування системою протиповітряної оборони.

– Військові, що проходять двотижневий вишкіл, прибули кожен із різним досвідом служби у Збройних Силах, – каже командир зенітного ракетного дивізіону підполковник Олег Бондарчук. – Тому ми спочатку проводимо в підрозділі теоретичні заняття, потім ознайомлюємо з робочими місцями, щоб у разі повномасштабних бойових дій мобілізовані швидко дісталися частини й були спроможні виконати свої обов’язки.

В аудиторіях резервісти вивчають будову, тактико-технічні характеристики, бойові можливості зенітно-ракетного комплексу, переведення його в бойове і похідне положення, а також програмний модуль «Віраж-Планшет», призначений для контролю повітряної обстановки.

Далі військовослужбовці наочно демонструють новоприбулим колегам алгоритм роботи з комплексом і формують розрахунки по 5 осіб для відпрацювання засвоєного матеріалу.

– Високий рівень мотивації підживлює бажання резервістів дізнаватися нові тонкощі професії, – ділиться командир. – Це дає напрочуд успішні результати, тому колектив гуртується в тактично єдиний організм.

Окрім цього, зі взводом охорони проводять заняття на вогневій смузі перешкод, аби підтримувати належний рівень витривалості, координованості та боєздатності військовослужбовців.

А під час оголошення про напад на контрольно-пропускний пункт керівництво оцінює реакцію на ввідну та дії при пересуванні на відкритій місцевості антитерористичного підрозділу, який повністю складається з резервістів.

Виконуючи стратегічні завдання, зенітні ракетні бригади унеможливлюють застосування на території України авіаційної компоненти Російської Федерації. Проявляючи громадянську відповідальність, українські військовослужбовці запасу стають пліч-о-пліч із кадровим штатом частини протиповітряної оборони не лише для здобуття нової кваліфікації, а й для захисту спокійного сьогодення і надійного майбутнього.

Відео автора та пресслужби ПвК «Схід».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: