ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Україні відбулися українсько-німецькі штабні переговори

Прочитаєте за: 3 хв. 27 Жовтня 2021, 12:24

У Центральному Будинку офіцерів ЗС України відбулися українсько-німецькі штабні переговори щодо визначення пріоритетних напрямів двостороннього співробітництва оборонних відомств України та Німеччини.

Німецьку делегацію очолив директор Департаменту політики безпеки та оборони Федерального міністерства оборони Федеративної Республіки Німеччина контр-адмірал Аксель Рістау. Українську делегацію представляв ТВО директора Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України полковник Олег Семеніхін.

Контр-адмірал Аксель Рістау

Візит представників Бундесверу до України триватиме три дні. За словами контр-адмірала Акселя Рістау, нинішні переговори збіглися з історичним для Німеччини днем.

– Рівно місяць тому Німеччина обрала новий уряд. І саме тепер відбулося перше скликання нового складу Бундестагу. І я хочу запевнити, що питання України й надалі буде одним із основних на порядку денному у Німеччини, адже воно таким і є, – сказав Аксель Рістау.

Обидві делегації здійснили оцінку воєнно-політичних аспектів розвитку безпекової ситуації в регіоні, аналіз стану та перспектив нарощування оборонних спроможностей держав у контексті протидії сучасним викликам та загрозам.

Українська сторона поінформувала німецьких колег про безпекову ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил, наводячи статистику зафіксованих моніторинговою місією порушень країною-агресором Мінських домовленостей та режиму припинення вогню.

– Міністерство оборони Німеччини зі свого боку слідкує за перебігом подій на українському Сході, але ті цифри, які ви повідомили, зокрема стосовно порушень режиму «тиші», дуже високі. Це безумовно нас турбує і вкотре показує важливість роботи моніторингової місії. Водночас ми розуміємо, що питання збройного конфлікту треба розв’язувати політично. І ми хочемо долучитися та докладемо всіх можливих зусиль, аби розв’язання цього питання було позитивним, – сказав контр-адмірал.

Українська делегація подякувала представникам Німеччини за політичну підтримку України у питанні відновлення територіальної цілісності. А також за сприяння проведенню оборонної реформи, професійну підготовку персоналу Міністерства оборони та Збройних Сил України у військових навчальних закладах Бундесверу, матеріально-технічну та консультативно-дорадчу допомогу, зокрема на стратегічному рівні та лікування і реабілітацію українських військовослужбовців, які дістали поранення на війні з РФ.

Полковник Олег Семеніхін

–  Всебічне співробітництво з Німеччиною має для України пріоритетний стратегічний характер та спрямовується на зміцнення гарантій незалежності й суверенітету, сприяння демократичному поступу та розвитку України. У Міністерстві оборони України організовано цілеспрямовану роботу щодо нарощування воєнно-політичного діалогу між оборонними відомствами обох країн. Штабні переговори  є важливою подією для обміну думками щодо найважливіших для національної оборони питань та інформування про основні пріоритети, де ми концентруємо зусилля та на які виділяємо ресурси, – повідомив полковник Семеніхін.

Та зазначив, що вагомою частиною штабних переговорів є інформування про виконання завдань європейської та євроатлантичної інтеграції та отримання підтримки з німецької сторони у цьому контексті. Головним результатом штабних переговорів має стати визначення пріоритетних напрямів для нарощування двостороннього співробітництва України та Німеччини.

Німецька делегація також відвідала навчально-тренувальний центр ППО, що на Київщині, та ознайомилася з сучасними засобами протиповітряної оборони, які є на озброєнні в Україні. Та, нагадаємо, взяла участь у вшануванні полеглих захисників, що віддали свої життя за територіальну цілісність і суверенітет України.

Фото Андрія Суворова

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram