ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Середній заробіток для призваних військових: реалії та перспективи

Прочитаєте за: 2 хв. 22 Жовтня 2021, 14:00 37

Нещодавно народні обранці зареєстрували законопроєкт «Про внесення зміни до статті 119 Кодексу законів про працю України щодо справедливого врегулювання питання виплати середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу».

Цим документом планується внести відповідні зміни в законодавство щодо військовослужбовців служби за контрактом в особливий період, які були офіційно працевлаштовані.

Наразі така норма передбачає виплату середнього заробітку до дня фактичного звільнення зі служби військовослужбовцям, зокрема призваним на строкову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, зокрема через укладення нового контракту.

— У запропонованій редакції планується не виплачувати середній заробіток військовослужбовцям, які прийняті на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладання нового контракту. Для решти категорій армійців усе залишається, як і було. Поряд з цим для військовослужбовців, які укладуть контракти за чинним законодавством, зміни щодо припинення виплати середнього заробітку діятимуть лише у разі укладання нового контракту, тобто тут буде принцип незворотності, коли нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, — розповів експерт з військового права Олександр Порва.

Водночас також планується не змінювати норму законодавства, що передбачає залишення місця роботи й посади для всіх громадян, призваних в особливий період.

Читайте також: «Особливості виплати грошової компенсації за піднайом житла»

14
18

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Публікації, Соціальний захист