ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Асоційоване тріо – це нова реальність» – Дмитро Кулеба про альянс України, Грузії та Молдови

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Жовтня 2021, 12:55 4

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на Association Exchange Forum заявив, що новий регіональний альянс України, Грузії та Молдови «Асоційоване тріо» входить до загальної стратегії проактивної зовнішньої політики нашої держави, сприяє євроінтеграції трьох країн і зміцнює регіон в цілому.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ.

«В умовах політичної турбулентності та вакууму безпеки в регіоні Асоційоване тріо є островом демократії та стійкості. За попередні два роки ми зіштовхнулися із новими глобальними та регіональними викликами, проблемами та загрозами. Але ми також віднайшли нову солідарність, сформували нові альянси, розробили нові стратегії та нову зовнішню політику для прискорення нашої європейської інтеграції», додав Дмитро Кулеба. 

Також міністр нагадав, що за попередні два роки Україна стала партнером НАТО з розширеними можливостями, створила Люблінський трикутник з Польщею та Литвою, Асоційоване тріо з Грузією та Молдовою, Квадригу з Туреччиною, Кримську платформу за участю 46 держав та міжнародних організацій. Чотири країни ЄС вже визнали європейську перспективу України, і невдовзі до них приєднаються ще три. 

«Все це не відокремлені дипломатичні ініціативи. Вони є частиною нової, амбітної, зрілої зовнішньої політики. Регіональні альянси та проактивна політика України в Балто-Чорноморському регіоні відображені в нашій стратегії, яка впевнено веде Україну до її цілей», підсумував він. 

Міністр переконаний, що саме гнучкі регіональні альянси формують новий тренд міжнародних відносин: «Такі регіональні альянси об’єднують країн-однодумців довкола дуже практичних завдань і кроків у регіоні. Вони поділяють спільне бачення минулого, теперішнього та майбутнього, і це дозволяє ухвалювати швидкі рішення та діяти ефективно в ситуаціях, де усталеним великим блокам знадобилися би місяці дискусій та подолання внутрішніх протиріч».

Дмитро Кулеба зауважив, що за попередні два роки регіон Східного партнерства докорінно змінився: «Війна між Вірменією та Азербайджаном, сповзання Білорусі з європейського шляху до обіймів Путіна, нові спроби Росії використовувати природний газ як зброю. Цивілізаційні розломи між групами країн стали глибшими». 

«Ми почали діяти рішуче, сміливо та проактивно, аби знизити загрози та впевнено продовжувати рух шляхом європейської та євроатлантичної інтеграції у часи змін і трансформацій», підкреслив міністр. 

Дмитро Кулеба наголосив на важливості Асоційованого тріо: «Три наші країни становлять потужну європейську силу в нашому регіоні. Ми розвиваємося як європейські держави, попри будь-які внутрішні чи зовнішні загрози. Асоційоване тріо це нова реальність». 

Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини світу та України