ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як справжні шахтарі захищають Україну

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Жовтня 2021, 9:55 2

Із заступником командира взводу сержантом Василем ми познайомилися безпосередньо  на бойовій позиції поблизу тимчасово окупованої Горлівки. Саме тут він разом зі своїми побратимами  тримає оборону та надає ворогу гідну відсіч, коли той вдається до підступних обстрілів та провокацій.

Тільки  розпочалася наша бесіда, як з боку ворожих позицій почалась стрільба з кулемета та пролунали постріли з ручних гранатометів. – Знов ніяк не заспокояться, − кинув Василь і поспішив до своїх хлопців на спостережник. Там уже всі були напоготові. Після доповіді про обстріл сержант отримав добро на відкриття вогню у відповідь. Миттєво були надані вказівки розрахункам АГС-17 та СПГ. Перші ж прицільні постріли швидко привели ворога до тями. Обстріл почав вщухати, але затишок був недовгим. Окупант вдарив  по українських позиціях із ПТУРа. Нашим спостерігачам вдалося засікти, звідки був зроблений постріл. І щоб не дати ворогу здійснити другий постріл, протитанкісти спрацювали на випередження. Першою ж ракетою вони влучили в самісінький бліндаж, де розташований ворожий розрахунок. Після влучання почувся вибух, і над спорудою  піднявся густий дим. − Вірогідно детонував боєкомплект, − пояснив Василь. − Якщо так, то там можуть бути 200- і 300-ті. Ми вже давно пильнували за тим бліндажем і нарешті дочекалися свого часу. Сподіваюся, що вони більше не полізуть до нас.

Дії сержанта Василя під час бою були чіткими і рішучими. Він впевнено віддавав підлеглим накази і корегував вогонь підрозділу.  Всі військовослужбовці знали, що робити і як відповідати ворогу. – Якщо ми надаємо відповіді ворогу, то це повинно бути максимально ефективно, − пояснює  Василь. – Для цього ми заздалегідь проводимо розвідку, визначаємо цілі, щоб у разі потреби вдарити вже точно, куди треба, − підкреслив Василь. Як з’ясувалося, для сержанта це не перша ротація на схід країни. Вперше на передову він потрапив ще у 2015 року. Воював у складі БТГР 95-ї бригади під Авдіївкою, Опитним. Неодноразово брав участь у рейдових операціях. Його бойовий досвід допомагає молодим воїнам вчитися військовій справі, швидко адаптуватися в бойових умовах. І хоча за своїм фахом Василь має зовсім мирну професію – шахтар, але за покликом душі й серця він справжній воїн і командир.

Фото автора

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Life story, rss.feed, ООС