ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Армійський «джип» для війська з транспортного засобу перетвориться на бойовий

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Жовтня 2021, 17:51

Міністерство оборони України змінило погляди на призначення легкового автомобіля підвищеної прохідності, який розробляється для потреб Збройних Сил України на заміну застарілому «уазику». Якщо початково передбачалося, що армійський «джип» для війська виконуватиме суто транспортну функцію, то відтепер новий позашляховик  має бути наділений бойовими властивостями. Нині фахівці Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України відпрацьовують доповнення до раніше розробленого тактико-технічного завдання в рамках виконання відповідної дослідно-конструкторської роботи з шифром «Сайгак». Адже вимоги Збройних Сил до такого виду автомобільного транспорту змінилися, з огляду на досвід, здобутий під час бойових дій на Донбасі.

Про це під час чергової наради з цієї тематики, яка відбулася 13 жовтня 2021 року за участю представників оборонного відомства та приватних підприємств-виконавців згаданої ДКР, поінформував тимчасовий виконувач обов’язків начальника відділу розробок і закупівлі автомобільного та бронетанкового озброєння та техніки Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони України полковник Микола Євстратенко. Він також додав, що для повноцінного опрацювання змін до чинного ТТЗ знадобиться близько трьох місяців. Цей час необхідний оборонному відомству для уточнення оперативно-тактичних вимог до цього виробу. За його словами, кардинально в армійському «джипі» нічого не зміниться, проте до таких автівок будуть нові вимоги щодо їхньої спеціалізації. Зокрема, передбачається, що до вдосконаленого ТТЗ увійдуть декілька варіантів виконання ДКР «Сайгак», який саме візьмуть за основу — обговорять під час наступної наради.

Читайте також: Новий армійський джип: п’ять підприємств представлять Міноборони свій варіант легковика

Нагадаю, Міноборони України планує кардинально оновити парк автомобільної техніки багатоцільового призначення для підрозділів Збройних Сил України. З огляду на це у березні 2021 року оборонне відомство оголосило про відкриття дослідно-конструкторської роботи «Розроблення легкового автомобіля підвищеної прохідності для потреб Збройних Сил України». За результатами розгляду та опрацювання відповідного ТТЗ висловили готовність приступити до виконання згаданої ДКР на умовах, оголошених Міноборони, 5 підприємств. Зокрема, ТОВ «ВІДІ ЮНІКОМЕРС»; ТОВ «ПРОТЕКТ ІНЖИНІРИНГ»; ТОВ «Українська бронетехніка»; ТОВ «Конструкторсько-виробниче підприємство «СИНЕРГІЯ» та ВАТ «УКРАВТОБУСПРОМ».

Читайте також: Український «джип» для війська: початок державних випробувань – 11 жовтня 2021 року 

За словами полковника Миколи Євстратенка, новий позашляховик має забезпечити виконання завдань незалежно від місцевості та кліматичних зон. Найбільш прийнятний за своїми тактико-технічними характеристиками зразок автомобіля багатоцільового призначення буде обрано за результатами державних випробувань, які мали розпочатися 11 жовтня 2021 року. Проте через внесення змін до ТТЗ вони імовірно відбудуться наступного року. Після цього з переможцем буде укладений державний контракт на закупівлю доопрацьованого легкового автомобіля підвищеної прохідності.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram