ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Майбутні офіцери підрозділів РХБ захисту на фініші практики з експлуатації спецтехніки

Прочитаєте за: 2 хв. 11 Жовтня 2021, 17:32

– За насиченістю полігонних заходів та різноманітністю тематики такої практики з майбутніми офіцерами підрозділів РХБ захисту ще не було, – так відізвався заступник начальника Військового інституті танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» з навчальної та наукової роботи полковник Володимир Марущенко про вишкіл старшокурсників факультету радіаційного хімічного біологічного захисту та екологічної безпеки.

– Практика вже добігає кінця, – каже полковник Володимир Марущенко. – Упродовж майже трьох тижнів майбутні офіцери на базі навчально-тренувального комплексу нашого інституту відпрацьовують низку завдань за призначенням із залученням широкого спектра спеціальних машин. Під час цього заходу ми намагаємось підготувати курсантів до складних реалій офіцерської служби.

Так, на початку практики військовослужбовці засвоїли питання з прийомів та способів роботи зі всіма технічними засобами РХБ захисту щодо проведення розвідки, спеціальної обробки тощо. Далі хлопці щодня виконували якійсь складні завдання під час умовного бою, руху невідомою місцевістю чи виникнення надзвичайної ситуації.

Приміром, неподалік Харкова на території одного з державних промислових підприємств хлопці на практиці ознайомилися  з особливостями будови та розміщення пункту поховання радіоактивних речовин (ПЗРР). Після певного часу викладачі дещо ускладнили завдання та наказали здійснили радіаційну розвідку на визначеній місцевості.

Іншого ж дня майбутні офіцери опрацювали завдання щодо організації та розміщення ПЗРР на території промислового комбінату, з можливими сценаріями розвитку інцидентів із радіоактивними відходами, можливими діями під час ліквідації надзвичайних ситуацій тощо.

А минуло тижня майбутні офіцери як командири підрозділу РХБ захисту працювали з танковими дегазаційними приладами, комплектами ІДК-1, ДК-4. Також вдосконалювали свої практичні навички у проведенні повної спеціальної обробки штатного озброєння чи військової техніки.

Під час цієї практики добре «підкувався» новими знаннями та навичками курсант п’ятого курсу сержант служби за контрактом Павло Олексієнко.

– Ще до навчання в інституті я провів декілька ротацій в районі проведення антитерористичної операції в складі однієї із бойових бригад. Як молодший командир турбувався про долі своїх підлеглих і вчив захищатися від зброї масового ураження. А в Харкові я переходжу на новий рівень своїх знань. Під час цього полігонного виходу те, чого нас навчали в класах, закріпив на практиці, – говорить сержант служби за контрактом Павло Олексієнко.

За словами командування військового інституту, за кілька днів, наприкінці  практики, курсанти відпрацюють питання вимірювання гамма-бета випромінювання на визначених майданчиках ПЗРР за допомогою приладів МКС-У (ДП-5В), МКС-05 чи ИД-02, а також виконають низку інших завдань. У цей день у їхньому розпорядженні буде майже вся спеціальна техніка та прилади підрозділів РХБ захисту.

Читайте також:

Підготовка офіцерів-танкістів у Харкові: курсом на інновації

Фото Олександра Срібного

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: