ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Маріуполі ветерани вручили відзнаку «Багряний Хрест» тим, хто не втомився від війни

Прочитаєте за: 2 хв. 9 Жовтня 2021, 12:12

8 жовтня в Маріуполі було презентовано першу громадську заохочувану відзнаку під назвою «Багряний Хрест», яку ініціювали ветерани. Нагороду отримають пересічні громадяни, які упродовж останніх 7 років підтримували та продовжують підтримувати українську армію.

За словами Оксани Коляди, керівниці проєкту «Простір можливостей», який спільно з Українським інститутом національної пам’яті розробив та презентував дану відзнаку, «Багряний Хрест» став першим в історії України елементом «зворотного зв’язку» від ветеранів до суспільства, яке не втомилося від війни, що триває вже восьмий рік.

— Упродовж останніх семи років ветеранська спільнота пройшла довгий та важкий шлях інституційного розвитку, набула суб’єктивності і готова надіслати сигнал «ми вміємо дякувати тим, хто нас підтримує», — зазначила активістка.

Вчора перші десять осіб отримали «Багряний Хрест». Римар Анастасія представляє громадську організацію «Добровольці». З 2015 року протягом чотирьох років вона та інші її однодумці займалися вирішенням питання щодо отримання статусу учасника бойових дій для тих, хто брав участь у боях на Донбасі у складі добровольчих батальйонів.

— Я знаю, що всі ті люди, які зверталися по допомогу до «Добровольців», вдячні нам. Але отримати таку нагороду дуже і дуже приємно, — усміхається Анастасія.

Вручення даної відзнаки відбуватиметься щорічно. Визначати імена номінантів буде наглядова рада, до складу якої входять такі відомі українці, як Ігор Гордійчук — Герой України, учасник бойових дій; поет та музикант Андрій Антоненко та інші.

Читайте також  «У Маріуполі за участю Головнокомандувача ЗС України відбувся онлайн-форум «Всеукраїнський діалог Ветерани – Громада».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform Армія і суспільство, Новини