ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Перепоною для призову не є навіть… громадянство іншої держави

Прочитаєте за: 3 хв. 8 Жовтня 2021, 18:17

Перша партія буковинців, які відправилися служити в армію, відносно невелика — лише 30 осіб. Це й не дивно, адже Чернівецька область найменша в Україні. Загалом протягом осені цього року на строкову службу тут мають призвати 323 юнаків. План, як розповіли журналістові АрміяInform у Чернівецькому обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, в області виконують без проблем, попри нюанси призову, притаманні регіону, що має прикордонні райони.

— В області є райони, що межують з Румунією, — говорить заступник обласного військового комісара з морально-психологічного забезпечення підполковник Валерій Антаначук. — Гадаю, не для кого не є секретом, що сусідня держава підпільно видає свої паспорти етнічним румунам і молдованам, які становлять більшість населення у цих районах. Ми проводили моніторинг і з’ясували, що майже у половини мешканців таким чином — подвійне громадянство, зокрема у багатьох призовників та їхніх батьків. Втім, це не створює перешкод під час призовної кампанії, і хлопці йдуть служити. Спроб відмов через буцімто громадянство іншої держави ми не фіксуємо.

Крім того, у цій західній області чималий відсоток громадян працює за кордоном — здебільшого в Італії та Чехії, а мешканці прикордонних районів працюють у Румунії човниковим методом: два тижні — вдома, два — у сусідній країні. Втім, каже підполковник Валерій Антаначук, із призовом заробітчан також проблем не виникає, адже всі розуміють, що військова служба є громадянським обов’язком і краще його виконання не уникати.

Також офіцер розповідає, що серед тих, хто першою партією відправився у війська, немає призовників, які б ховалися за відстрочкою. Сто відсотків цієї команди — молодь віком від 18 до 22 років. Усі вони поїхали служити до Збройних Сил України: двох частин у столиці, окремого полку Президента України та окремої бригади охорони Генерального штабу, а також до однієї з військових частин Кропивницького гарнізону.

Є серед призовників і один син учасника АТО, і такі хлопці, у кого воювали чи продовжують боронити Україну в районі проведення ООС друзі та знайомі.

Проводжали земляків, які стали до лав захисників України напередодні їхнього професійного свята, представники органів місцевого самоврядування, батьки та близькі. Напутні слова хлопцям сказали заступниця голови Чернівецької ОДА Ірина Ісопенко, голова Чернівецької РДА Дмитро Козарійчук, міський голова м. Кіцмань Сергій Булега, обласний військовий комісар полковник Віталій Чурай, а також бабуся одного з призовників.

Урочисті заходи з нагоди відправлення до війська першої партії новобранців призову «Осінь-2021» відбувалися на збірному пункті у Кіцмані. Керівництво обласного ТЦК та СП подякувало місцевому керівництву та представникам відділу культури Кіцманської об’єднаної територіальної громади, які привітали призовників чудовими номерами художньої самодіяльності.

Журналіст АрміяInform поцікавився в обласному ТЦК та СП щодо епідеміологічної ситуації та стану здоров’я призовників. З цим, виявляється, також проблем не виникло: всі новобранці перед відправленням у війська протестовані, здебільшого двічі, а дехто навіть і тричі, включаючи експрес-тестування методом ІФА у день виїзду, що триває протягом 50 хвилин. Дехто з призовників навіть встиг зробити щеплення проти коронавірусної інфекції. Після прибуття до військових частин вакцинуватимуть і решту. Щодо співробітників ТЦК та СП Чернівецької області, то 100 % з них щеплення на сьогодні вже отримали.

8
3

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Армія і суспільство, Новини