Сьогодні — це один із шести центрів рекрутингу ТрО і 49-ти центрів рекрутингу української армії. Це, власне, та інфраструктура, яка…
Сьогодні, 7 жовтня, на базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського під головуванням першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака відбулася нарада з проблемних питань трансформації військової освіти та підготовки військових фахівців.
У нараді взяли участь посадові особи структурних підрозділів Міноборони та Генерального штабу ЗС України, керівники вищих військових навчальних закладів та закладів фахової передвищої військової освіти, а також представники Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Під час наради обговорили важливі та нагальні питання трансформації системи військової освіти і підготовки військових фахівців з урахуванням стандартів НАТО.
— Ми розуміємо, що в умовах російської збройної агресії та інших потенційних гібридних загроз суверенітету нашої держави поповнення лав української армії професійним та вмотивованим офіцерським і сержантським складом є першорядним чинником зміцнення обороноздатності держави. З огляду на це Міністерство оборони України оновлює засади державної політики у сфері військової освіти та підготовки, які передбачають цілковите переформатування алгоритму здобуття військовослужбовцями ступенів вищої освіти та рівнів військової освіти, — зазначив у вступному слові перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак.
Перший заступник Міністра оборони наголосив, що на виконання наказу Міністра оборони України триває робота над здійсненням заходів оборонної реформи на середньострокову перспективу у формі десяти проєктів, серед яких виокремив проєкт «Професійна військова освіта», метою якого є набуття оперативних (бойових, спеціальних) спроможностей військового відомства для належного виконання завдань оборонного планування, застосування Збройних Сил України, спільних дій у складі об’єднаних органів військового управління, а також їх сумісності зі збройними силами держав-членів НАТО.
За словами Івана Руснака, для належної реалізації базового плану проєкту «Професійна військова освіта» вживають заходів з удосконалення чинної законодавчої бази, щоб оновлена система військової освіти стала більш гнучкою та створювала передумови для нарощування власних спроможностей.
— Після внесення змін до чинного законодавства система військової освіти запрацює по-новому, — підкреслив перший заступник Міністра оборони України.
На нараді з розлогою доповіддю виступив директор Департаменту військової освіти і науки МО України Володимир Мірненко. Він повідомив, що в першому читанні Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який передбачає внесення змін до Законів України «Про вищу освіту», «Про освіту» та «Про наукову та науково-технічну діяльність».
Після ухвалення цього проєкту закону у другому читанні та в цілому у встановлений термін Кабінет Міністрів України видасть урядову постанову «Стратегія розвитку військової освіти» (на заміну ПКМУ № 1410 від 1997 року «Про створення єдиної системи військової освіти»).
— Своєю чергою оборонне відомство має затвердити політику Міністерства оборони України у сфері військової освіти. Тож, на удосконалення освітнього процесу залишиться не так багато часу, тому в межах сьогоднішнього зібрання нам слід виробити консолідовану позицію стосовно визначення оптимальних шляхів вирішення проблемних питань у військовій освіті, а також вжити превентивних заходів задля уникнення їх появи в майбутньому, — наголосив Володимир Мірненко.
За словами Володимира Мірненка, на виконання рішення Колегії Міністерства оборони, а також Міністра оборони України щодо створення ефективної системи військової освіти, проаналізовано законодавчу і нормативно-правову базу України та держав-членів Альянсу з питань військової освіти, досвід освітньої діяльності військових навчальних закладів провідних держав світу.
1. Розвиток Збройних Сил України, який повинен здійснюватися за стандартами НАТО. Це сприятиме досягненню сумісності зі збройними силами провідних держав світу. 2. Створення єдиної уніфікованої системи підготовки персоналу для сил оборони з урахуванням досвіду держав-членів НАТО. 3. Формування ефективної системи професійної військової освіти, яка інтегрована в державну систему освіти. 4. Забезпечення централізованої підготовки особового складу сил оборони оперативного та стратегічного рівнів. 5. Професійна армія має стати школою лідерства, а професійна військова освіта — підґрунтям для формування військової еліти держави. 6. Реалізацію принципу «Освіта впродовж військової кар’єри». 7. Забезпечення якості вищої освіти та професійної військової освіти, яка відповідає вимогам стандарту НАТО Bi-SCD 075-007 «Освіта і підготовка». 8. Створення умов для взаємовизнання сертифікатів, отриманих у військових навчальних закладах держав-членів НАТО.
Директор Департаменту військової освіти і науки МО України Володимир Мірненко акцентував увагу присутніх на проблемних аспектах трансформації військової освіти, зокрема в контексті поєднання із системою управління людськими ресурсами. Водночас запропоновано варіанти вирішення проблемних питань шляхом удосконалення освітніх програм, виконання вимог Порядку атестації здобувачів ступеня фахової передвищої освіти та ступенів вищої освіти на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту, внесення змін до Інструкції стосовно укладання контрактів на проходження військової служби (навчання) на посадах курсантів та осіб офіцерського складу, нарощування спроможностей мовної підготовки відповідно до вимог Дорожньої карти удосконалення мовної підготовки у Збройних Силах України, реалізації принципу «Освіта впродовж військової кар’єри».
За результатами наради на затвердження Міністру оборони України буде подано Організаційно-методичні вказівки щодо трансформації системи військової освіти.
Фото: Артем Гайдаєнко
@armyinformcomua
У 2025 році в межах ініціативи «Зброя Перемоги» Міноборони уклало контракти з 12 українськими виробниками озброєння на суму майже 130 млрд грн.
Завершено досудове розслідування щодо колишнього посадовця Тереблечанського лісництва філії «Чернівецьке Лісове Господарство» міжрегіонального лісового офісу ДП «Ліси України», якого обвинувачують у сприянні незаконному перетину кордону військовозобов'язаними чоловіками поза межами пунктів пропуску.
Оператори FPV-дронів зведеної бригади «Хижак» при Департаменті патрульної поліції врятували побратимів із суміжного підрозділу.
Українські дронарі виманили російського загарбника з його укриття за допомогою приманки у вигляді замінованого квадрокоптера.
У ніч на середу, 26 березня, російські загарбники атакували Україну 117 ударними безпілотниками «шахед» та дронами-імітаторами різних типів.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
від 25000 до 125000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
Сьогодні — це один із шести центрів рекрутингу ТрО і 49-ти центрів рекрутингу української армії. Це, власне, та інфраструктура, яка…