ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Замість радянських комплексів «Куб-М2» — ізраїльські SPYDER

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Жовтня 2021, 10:43

Чехія відмовляється від радянських комплексів «Куб-М2» і планує їх замінити на ЗРК SPYDER ізраїльського виробництва. Відомо, що Міністерство оборони Чехії підписало угоду про закупівлю новітніх зенітно-ракетних комплексів в ізраїльської компанії Rafael Advanced Defense Systems.

Вартість контракту за чотири батареї комплексів ППО SPYDER становить 13,69 млрд чеських крон ($ 627 млн). Також відомо, що чеська промисловість поверне приблизно 30 % витрат під час виробництва та постачання цих комплексів на шасі чеської платформи Tatra.

Наразі в бойових частинах ППО Чехії є чотири радянські батареї ЗРК 2К12М2 «Куб-М2», що входять до складу 251-ї зенітної ракетної групи 25-го зенітного ракетного полку. Нові системи SPYDER мають повністю їх замінити за чотири роки. Постачання комплексів компанія Rafael Advanced Defense Systems проводитиме згідно з договором з 2023 по 2026 роки.

Чеські військові використовуватимуть нові комплекси SPYDER протягом 20 років. Витрати на забезпечення двадцятирічного життєвого циклу охоплять не лише витрати на обслуговування, а й усі інші допоміжні та експлуатаційні витрати Міністерства оборони, включаючи витрати на зарплату та навчання екіпажів, експлуатацію автомобілів та палива.

Підготував Сергій Місюра

Стежте за нами в Instagram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform rss.feed, Армії світу