ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як буде реформуватися українська «оборонка»

Прочитаєте за: 3 хв. 5 Жовтня 2021, 17:09 13

Нещодавно АрміяInform уже повідомляла, що Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності». Його реалізація дозволить перезавантажити 118 підприємств ДК «Укроборонпром» та посилити обороноздатність держави. Що ж мається на увазі та які етапи реформування очікують ОПК? Спробуємо розібратися.

Відповідно до Закону передбачається, що державні та казенні підприємства ДК «Укроборонпром» перетворяться на господарські товариства. Вони об’єднають за галузевою ознакою бронетехніку, радарні системи, високоточне озброєння та боєприпаси, морські системи, авіаремонт і спецекспортери.

У пояснювальній записці до проєкту Закону України «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності» йдеться про зміни, які чекають на ДК «Укроборонпром» та його учасників. Зокрема, йдеться про три етапи, які дозволять реалізувати реформування «оборонки».

На першому етапі передбачається підготовка учасників концерну до реорганізації. На ньому здійснюватимуться заходи з розпорядження майном у контурі ДК «Укроборонпром», які дозволять створити відповідну структуру та матеріально-технічну базу державних підприємств, необхідні для подальшої успішної корпоратизації.

Слід додати, що на даному етапі ДК «Укроборонпром» залишатиметься уповноваженим суб’єктом господарювання з управління об’єктами державної власності в ОПК (до моменту перетворення на акціонерне товариство), з урахуванням різних змін до вищезгаданого Закону.

Другий етап реформування передбачає утворення господарських товариств двома альтернативними шляхами. Перший – перетворення учасника концерну на господарське товариство в організаційно-правовій формі акціонерного товариства або товариства з обмеженою відповідальністю. Другий шлях – приєднання учасників концерну до іншого учасника та одночасне перетворення такого учасника на господарське товариство за спеціальною процедурою.

Під час реалізації третього етапу реформування передбачається перетворення концерну в акціонерне товариство. Сюди входитимуть наступні дії:

– ухвалення Кабінетом Міністрів України рішення про реорганізацію концерну шляхом його перетворення в акціонерне товариство та затвердження його статуту;

– на підставі рішення Кабміну – внесення до статутного капіталу акціонерного товариства пакетів акцій (часток) господарських товариств, утворених на другому етапі, а також господарських товариств, повноваження щодо управління корпоративними правами держави передані концерну, господарських товариств, створених за участю концерну;

– за погодженням із Кабінетом Міністрів України на підставі рішення акціонерного товариства пакети акцій господарських товариств, утворених на другому етапі, можуть бути внесені до статутного капіталу іншого господарського товариства, утвореного в результаті перетворення учасника Концерну, яке здійснюватиме функції акціонера та управлятиме корпоративними підприємствами.

Реформування дасть змогу оздоровити підприємства на всіх рівнях: фінансовому, соціальному та виробничо-технологічному.

Підсумовуючи, слід додати, що підприємства зможуть залучати інвестиції для розвитку, розробки та виробництва сучасного ОВТ. Водночас кошти від реалізації надлишкового та непрофільного майна будуть спрямовані на модернізацію виробництва, фінансування науково-технічної роботи, впровадження інновацій, поліпшення соціального захисту працівників тощо. Також доступними стануть нові технології і створення спільних підприємств із провідними іноземними компаніями. А корпоративне управління на підприємствах «оборонки» зменшить корупційні ризики.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Інфографіка, Озброєння та техніка, Публікації