ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Дві ночі й три дні в лісі – іспит на зрілість резервістів ССО!..

Прочитаєте за: 3 хв. 2 Жовтня 2021, 8:43 13

Тактико-спеціальними навчаннями в лісах на Хмельниччині завершився збір розвідників, зв’язківців та водіїв оперативного резерву першої черги Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

Читайте також:

На Хмельниччині розпочався збір розвідників, зв’язківців та водіїв ССО

Збір резервістів ССО вийшов на фінішну пряму!..

Усе що вміли, що згадали, чого навчились під час теоретичних і практичних занять упродовж цих та попередніх зборів, що не забули із власного бойового досвіду участі в АТО/ООС, треба було показати резервістам під час підсумкових тактико-спеціальних навчань.

На цьому етапі зборів їхні учасники під керівництвом інструкторів відправились за кілька десятків кілометрів у запасний район, що в лісі. Там, в інтересах одного зі штатних підрозділів військової частини, який проводив свої навчання, резервісти-зв’язківці взяли участь у налагодженні стійкого зв’язку в польових умовах з командним пунктом штабу навчань, а розвідники не гаючи часу приступили до відпрацювання навичок орієнтування на місцевості, руху в складі малих груп за азимутами в невідомій місцевості від точки до точки на кращий час.

– Тактико-спеціальні навчання ми почали зі здійснення автомобільного маршу від польового табору резервістів до району виконання завдань. Далі поділили учасників на малі групи по 3-4 людини, дали координати п’яти точок і вперед. Вони самостійно визначають азимут, дальність і рухаються незнайомою місцевістю в умовному ворожому тилу, – прокоментував офіцер-інструктор.

Загалом, за три дні і дві ночі резервісти-розвідники у повному бойовому спорядженні зі зброєю відпрацьовували практичні навички з пошуку, влаштовували наліт, засаду, займали патрульну базу, вдосконалювали вміння побудови похідних порядків під час руху, маскування та приховане пересування, облаштовували днівки і ночівлю.

Наш старий знайомий «Філ», про якого я згадував в одному зі своїх попередніх матеріалів, каже, що тактико-спеціальні навчання на зборах резервістів – найкращий, найдинамічніший і найскладніший період, який вимагає максимальної концентрації від усіх і кожного.

– Теорія і практика на полігоні – важливий елемент зборів, – це беззаперечно. Та від самого виклику до військової частини і до завершення навчання я особисто, та й мої побратими, чекали практичних навчань з кількадобовим виходом у ліс. Ми працюємо в групах, в команді, згадуємо все що вміємо, акумулюємо всі свої навички розвідників, ділимося бойовим досвідом участі в російсько-українській війні на Сході. Загалом збір пройшов як завжди – вдало і результативно. Повертаюсь з навчань-тренувань до своїх рідних, близьких і на роботу з цілковитим розумінням того, що перевірку боєм я пройшов, маю приємну втому, заряджений і готовий хоч завтра стати до строю, – каже «Філ».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Навчання та тренування, Новини