ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Ізраїлі інтегрували штучний інтелект у штурмову гвинтівку

Прочитаєте за: 2 хв. 10 Вересня 2021, 15:42

Ізраїльська компанія Elbit Systems, що здійснює розробку та модернізацію різного озброєння, оголосила про розробку системи штучного інтелекту, інтегрованої в штурмові гвинтівки. Створена комп’ютерна система взаємодіє з електрооптичним прицілом гвинтівки або з окуляром, встановленим на шоломі. Водночас штучний інтелект здійснює аналіз навколишнього середовища та надає солдатам чітку інформацію в режимі реального часу. Інноваційна розробка отримала оригінальну назву ARCAS (AI-Powered, Computerized Solution for Assault Rifles). До речі, ARCAS, розроблений на основі відкритої архітектури, має дві конфігурації. Він може включати в себе тепловізійний приціл або приціл для слабкого освітлення як частина системи і здатний взаємодіяти з будь-яким електрооптичним прицілом. ARCAS може запускати додаткові і сторонні додатки залежно від операційних потреб та вимог замовника.

Як повідомили в пресслужбі компанії, вбудована система штучного інтелекту надає бійцю такі бойові можливості, до яких раніше не було доступу. Серед них — вимір дальності до цілі, автоматична балістична корекція польоту кулі, виявлення точки ведення вогню, визначення напрямку руху цілі, можливість ведення вогню з-за рогу і зі стегна, вбудована система «свій-чужий», відстеження кількості боєприпасів, що залишилися в магазині.

Бойова інформація може надходити солдату у вигляді доповненої реальності через встановлений на гвинтівці електрооптичний приціл або окуляр. Бійці зможуть управляти зброєю в доповненій реальності за допомогою джойстика, який розташований на передній рукоятці гвинтівки, а також графічного інтерфейсу.

Підготував Сергій Воронков

Читайте нас у Facebook
Мітки: