ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Паломництво до Зарваниці: бути поруч, бути разом навіть онлайн

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Вересня 2021, 15:08

Цього року Всеукраїнське військове паломництво до Марійського духовного центру Української Греко-Католицької Церкви в Зарваниці так само, як і минулого року, відбудеться в онлайн-форматі.

Заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ отець Андрій Зелінський повідомив, що 18 і 19 вересня тисяч прочан нашої великої військової родини, як у роки до пандемії коронавірусу, в Зарваниці не буде. Та їх можуть бути мільйони зі всього світу, адже буде пряма онлайн-трансляція на платформах Facebook (18 та 19 вересня) та Youtube (19 вересня).

Марійський (тобто присвячений Пресвятій Богородиці) духовний центр у Зарваниці є однією з найвизначніших католицьких святинь світу і найбільшою святинею Української Греко-Католицької Церкви. Із усіх святих куточків України Зарваниця збирає щороку найбільше прочан, кількість яких іноді сягала й 2 мільйонів паломників! Проща до Зарваниці – це не лише покаянна дорога для кожного окремого християнина. Вона об’єднує людей в єдину молитовну спільноту, дарує відчуття підтримки, дає нагоду і самому безкорисливо послужити ближньому, тут сповнюється Христовий заповіт: «Щоб усі були одно». 

– На жаль, пандемія коронавірусу не дозволить усім охочим зустрітися безпосередньо в Зарваниці, міцно обнятися, порадіти і помолитися плечем до плеча. Однак є незмінним наше гасло під час паломництва і у військовому капеланстві загалом – «Бути поруч!», бути разом в окопах, шпиталях, у пунктах постійної дислокації, з батьками, родинами полеглих героїв-захисників, ветеранами. Бо Україна – це коли ми разом. Ми до кожної військової частини заздалегідь довели інформацію про онлайн-трансляцію Всеукраїнського військового паломництва і надали усі необхідні посилання для її перегляду, − каже отець Андрій.

Водночас військовий капелан наголосив, що безпосередню участь у паломництві візьме кілька сотень військовослужбовців. Переважно це музиканти військових оркестрів Тернопільського гарнізону і найближчих частин та установ сектору безпеки та оборони України, які отримали чіткі інструкції про дотримання усіх карантинних заходів. 

– Скільки цивільних прочан, ветеранів, волонтерів та просто небайдужих людей, які хочуть у ці дні в спільній молитві бути разом з нами в Зарваниці, наразі сказати не наважуюсь. Головне, аби ми були поруч у всьому, що міцнить віру, силу й дух українців в ім’я Спасителя, неньки України та її захисників, − констатував Андрій Зелінський

Читачі АрміяInform також можуть за вказаними вище посиланнями доєднатися до Всеукраїнського паломництва.

Фото з архіву АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram