ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Українці зможуть оформлювати договір купівлі-продажу автомобіля онлайн

Прочитаєте за: 5 хв. 29 Вересня 2021, 19:40

Дистанційно скласти й підписати договір купівлі-продажу на авто, отримати на смартфон електронну версію вашого водійського посвідчення, дистанційно підготуватися та скластитеоретичний іспит із ПДР, це й не тільки відтепер доступно для українських водіїв через Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Дія».

За повідомленням розробників цього електронного ресурсу, тільки за останній місяць його користувачами стали більш ніж мільйон українців. Загальна ж їхня кількість, невпинно зростаючи, сягнула за відмітку у сім мільйонів!

Українські водії зможуть оформлювати договір купівлі-продажу автомобіля онлайн – в Електронному кабінеті водія чи на порталі «Дія». МВС України повідомило, що незабаром покупці та продавці авто зможуть самостійно укладати договір онлайн в електронному вигляді. Це нововведення передбачене постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня №1007 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Довідково. Наразі в  додатку «Дія» актуальними для усіх водіїв є наступні електронні документи: ID-паспорт, біометричний та небіометричний закордонні паспорти, посвідчення водія, техпаспорт, страховка на авто, сертифікат про вакцинацію від COVID-19 (Джерело: МВСМінцифри).

Авторизувавшись, продавець і покупець заповнюють договір в електронному вигляді. Після цього документ автоматично надсилається до сервісного центру МВС для проведення усіх передбачених перевірок за відповідними реєстрами.Після позитивного опрацювання угоди адміністратором продавець та покупець накладають свої кваліфіковані електронні підписи,йдоговір вважається укладеним. Нововведення планується реалізовувати всіма сервісними центрами МВС упродовж півроку після набрання чинності зазначеної постанови Кабінету Міністрів України.

Нові позначення у водійських посвідченнях

Також запроваджується низка нововведень у частині видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.

Незабаром планується у посвідченнях водія зазначати відмітку про складання практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач у вигляді коду «78» в графі 12 посвідчення. За наявності такої відмітки водії зможуть керувати авто лише з автоматичною коробкою передач, а за її відсутності — з будь-якою. Зміни не торкнуться тих водіїв, яким посвідчення водія були видані раніше.

На посвідченні водія інформація щодо обмежень у керуванні транспортним засобом буде відображатися у вигляді кодів, як у країнах ЄС, а не піктограм, як раніше. Зокрема, відображатимуться у вигляді кодів:

  • медичні причини обмежень (окуляри, слухові апарати, протези кінцівок тощо);
  • особливі пристосування транспортного засобу (модифікована трансмісія, пристосована педаль зчеплення, модифіковані гальмівні системи тощо);
  • керування транспортним засобом лише в денні години, лише без пасажирів, у межах міста/регіону тощо.

Дозволено дистанційно готуватися до іспиту із ПДР, замовляти водійські посвідчення онлайн, та отримувати їх Укрпоштою

Уряд дозволив майбутнім водіям дистанційно готуватися до іспиту з ПДР. Крім того, посвідчення водія відтепер можливо отримати за допомогою національного оператора поштового зв’язку або кур’єра. Мова йде про забезпечення права на дистанційну форму навчання щодо підготовки водіїв за допомогою єдиної інформаційної системи МВС.

Згідно з постановою уряду, відтепер підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації водіїв можливі онлайн. Зокрема, акредитований заклад має проінформувати найближчий територіальний сервіс МВС, що планує навчати дистанційно, коли реєструє список групи в єдиному державному реєстрі МВС. Дистанційне навчання з теоретичної підготовки водіїв має здійснюватися для груп у складі не більше ніж 10 осіб.

Уряд також ухвалив постанову, яка дозволить скоротити й вдосконалити процедуру отримання водійських прав, які були оформлені під час заміни. Після замовлення водійського посвідчення в «Дії» чи електронному кабінеті водія їх можна буде отримати у відділення Укрпошти або кур’єром.

Е-водійські посвідчення та е-реєстраційні талони

Пунктом 2.1 ПДР встановлено, що водій повинен мати при собі, зокрема, посвідчення водія та реєстраційний документ на транспортний засіб. Згідно з п.2.4 ПДР на вимогу поліцейського, у разі законних підстав для зупинки, водій повинен пред`явити для перевірки зазначені документи. Деякі водії думають, буцімто можна зробити фотокопію посвідчення водія і свідоцтва про реєстрацію автомобіля, та на місці зупинки пред’являти їх працівникам поліції. Утім, це не так.

Постановою КМУ №956 від 23.10.2019 року затверджено Порядок застосування електронного посвідчення водія та електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Цей Порядок визначає процедуру замовлення, формування, пред`явлення та перевірки електронного посвідчення водія та електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (Джерело: МВСМінцифри).

Під електронним посвідченням водія (далі: е-посвідченням), та електронним свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу (далі: е-свідоцтво) слід розуміти цифрове відображення виданих особі національного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом). Цей ідентифікатор забезпечує перехід за посиланням на відповідний підтвердний запис в електронних ресурсах єдиної інформаційної системи МВС.

Частиною 3 зазначеного Порядку визначено, що особа, яка отримала посвідчення водія та/або свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, має право замовити е-посвідчення та е-свідоцтво. Для замовлення е-посвідчення та/або е-свідоцтва така особа повинна завантажити на смартфон мобільний додаток «Дія», та пройти електронну ідентифікацію.

Е-посвідчення та е-свідоцтво формуються автоматично за наявності в єдиній інформаційній системі МВС усіх відомостей, зазначених у посвідченні водія та свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу. Зокрема – зацифрованого образу обличчя особи.Обом цифровим документам присвоюється унікальний електронний ідентифікатор (QR-код) для доступу до відомостей єдиної інформаційної системи МВС.

Частиною 6 та 7 Порядку визначено, що е-посвідчення та е-свідоцтво пред`являються водієм працівникам поліції на смартфоні без додаткового пред`явлення посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, виготовлених на бланках, а також без документа, що посвідчує особу.

Поліцейський проводить перевірку прадивості пред`явлених особою е-посвідчення та е-свідоцтва за допомогою технічних засобів, зокрема, з використанням унікального електронного ідентифікатора (QR-коду), та відомостей з єдиної інформаційної системи МВС. (Джерело: МВСМінцифри)

Відтак, на вимогу поліцейського водій має право пред`явити для перевірки посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на смартфоні лише у Додатку «Дія». При цьому додатково пред’являти «паперові» документи необов’язково.

 Підготував Віктор Шевченко

Читайте нас в Telegram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Армія і суспільство, Лонгрід