ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Наш спільний біль»: до 80-х роковин початку розстрілів у Бабиному Яру Український інститут національної пам’яті презентував соціальний ролик

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 29 Вересня 2021, 13:19

29 вересня вшановуються 80-ті роковини з часу однієї з найтрагічніших сторінок історії окупованого нацистами Києва – початку масових розстрілів у Бабиному Яру. Лише за два перші дні німці розстріляли 33 771 киянина, лише через те, що вони євреї. Про це інформує Український інститут національної пам’яті.

Загалом за два роки окупації, за різними оцінками істориків, у Бабиному Яру знайшли свій останній притулок до 100 тисяч людей: євреїв, ромів, військовополонених, пацієнтів психіатричної лікарні, українських націоналістів, радянських підпільників та інших категорій населення. Практично чверть населення, що лишилася в окупованому Києві. Бабин Яр став першим жахливим експериментом нацистів з «вирішення єврейського питання» і поклав початок створенню «фабрик смерті» по всій Європі.

«Київських євреїв убили лише тому, що політична ідеологія нацистської держави визнала їх расово ворожими та «засудила» до вбивства. Більше ніде, навіть у сумнозвісних фабриках смерті, не вбивали стільки людей за такий короткий проміжок часу. Тому Бабин Яр у всьому світі є одним із символів Голокосту. Цими меморіальними заходами ми прагнемо, вшановуючи пам’ять жертв, повернути їм гідність, відібрану злочинною ідеологією. Це одночасно є і внеском у формування зрілої та гідної політичної нації, для якої права людини будуть базовою цінністю, незалежно від походження, соціального чи іншого статусу. Адже ми прагнемо жити у спільноті, яка  не сприймає насильство як аргумент, а навпаки – культивує почуття відповідальності, емпатії, толерантності, міжнаціонального й міжконфесійного порозуміння. Ми сподіваємося, що участь у цих пам’ятних подіях об’єднає суспільство й до них долучиться якомога більше людей, незалежно від національної приналежності, релігії та поглядів на меморіалізацію простору Бабиного Яру», – зазначає голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

До 80-х роковин трагедії Український інститут національної пам’яті спільно зі студією «Диваки продакшн» презентує соціальний ролик з циклу «Події епохи». У ньому наголошується на важливості збереження історичної пам’яті з покоління до покоління.

У ролику були використані фрагменти виставки «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії», історична хроніка, кадри з німецько-білоруського фільму «Бабин Яр».

Історичний консультант: Віталій Нахманович.

Завантажити ролик у високій якості можна тут: https://mega.nz/fm/5t5yCK5S

Детальніше про трагічні події в Бабиному Яру та те, як можна вшанувати жертв нацистських злочинів, за посиланням: https://babynyar.memorial/

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Президент України й Федеральний канцлер Німеччини обговорили російські наміри та спільні можливості захисту від агресії 

Президент України й Федеральний канцлер Німеччини обговорили російські наміри та спільні можливості захисту від агресії 

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом.

Завдяки вашій праці армія має все необхідне: Головком привітав фахівців логістичного забезпечення

Завдяки вашій праці армія має все необхідне: Головком привітав фахівців логістичного забезпечення

З нагоди професійного свята фахівців логістичного забезпечення Збройних Сил України Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський привітав воїнів-логістів та подякував їм за щоденну працю, яка є запорукою своєчасного та повного забезпечення потреб Сил оборони.

Володимир Зеленський і Кір Стармер обговорили можливу участь Великої Британії в програмі PURL

Володимир Зеленський і Кір Стармер обговорили можливу участь Великої Британії в програмі PURL

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером.

«Дальнобойщікі» по-українськи: батальйон «Signum» очищує Лиманський напрямок від ворожих вантажівок

«Дальнобойщікі» по-українськи: батальйон «Signum» очищує Лиманський напрямок від ворожих вантажівок

Пілоти батальйону «Signum» вийшли на нічне полювання за ворожим транспортом, перерізаючи логістичні шляхи окупантів на Лиманському напрямку.

Суперництво народжує перемогу — майстри ГУР конкурують за знищення московитів на фронті

Суперництво народжує перемогу — майстри ГУР конкурують за знищення московитів на фронті

На Запорізькому та Лиманському напрямках бійці Департаменту активних дій ГУР МО України продовжують результативне полювання на російських загарбників, які шастають нашими полями та лісосмугами.

Виробництво артилерії та технології на полі бою: Україна та Велика Британія розширюють оборонне партнерство

Виробництво артилерії та технології на полі бою: Україна та Велика Британія розширюють оборонне партнерство

На полях Міжнародного форуму оборонних індустрій DFNC3 було підписано заяву про наміри між Державним секретарем з питань оборони Великої Британії та Міністерством оборони України щодо програми LYRA — партнерства у сфері технологій для поля бою.

ВАКАНСІЇ

Штурмовик

від 20100 до 120000 грн

Вся Україна

77 ОАеМБр ДШВ ЗС України

Телефоніст, лінійний наглядач, військовослужбовець

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039

Водій мінометного розрахунку

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Стрілець (за контрактом ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Вінниця

Вінницький РТЦК та СП

Стрілець, снайпер

від 22000 до 120000 грн

Краматорськ

81 окрема аеромобільна Слобожанська бригада Десантно-штурмових військ Збройних Сил України

Військовослужбовець ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Київ

Старобільський РТЦК та СП

--- ---