ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Тренування передової хірургічної групи за протоколом НАТО

Прочитаєте за: 2 хв. 26 Вересня 2021, 13:02 24

На Рівненщині медики у складі передової хірургічної групи від медичних сил ЗС України в рамках СКШН «Об’єднані зусилля – 2021» провели тренування щодо надання першої лікарської допомоги пораненим військовослужбовцям за протоколами НАТО.

Синхрон: заступник начальника військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Володимир Книгиницький.

Тим часом, медики у складі передової хірургічної групи від медичних сил ЗС України в таборі СКШН «Об’єднані зусилля – 2021» на полігоні Приазов’я провели тренування щодо надання першої лікарської допомоги пораненим військовослужбовцям за протоколами НАТО. Цей підхід актуальний, зокрема, при пораненнях та травмах, отриманих під час бойових дій, особливо, коли одночасно до медиків надходить кілька тяжких пацієнтів.

За легендою тренування санітарний евакуаційний автомобіль доправив у розташування передової хірургічної групи двох поранених, один з яких має пошкодження органів грудної клітини та перебуває в критичному стані. Пацієнта одразу транспортовано до протишокової хірургічної групи, де лікарі оцінили стан тяжкості та стабілізували його. Після цього, пораненому, в операційній, розташованій поряд, проводять хірургічне втручання і евакуюють на вищий етап медичної допомоги.

Стан другого пацієнта, який мав ознаки струсу головного мозку, закритої черепно-мозкової травми та акубаротравми, оцінено як «середнього ступеня тяжкості». Після комплексу діагностичних заходів, зокрема, за протоколом ЕFAST (за допомогою переносного ультразвукового діагностичного обладнання лікар обстежив внутрішні органи на наявність пошкоджень), пацієнта підготували до евакуації.

За словами начальника передової хірургічної групи підполковника Олександра Москалюка, цей високомобільний підрозділ створено за стандартами НАТО. Основна його мета – в максимально стислі терміни розгорнутися на найбільш загрозливих напрямках бойового зіткнення для евакуації поранених від лінії фронту до місця подальшого надання кваліфікованої медичної допомоги.

Відео Військового телебачення України та служби зв’язків з громадськістю ОК Захід, Пресслужба окремої бригади морської піхоти, Інформаційне агентство АрміяInform – група висвітлення СКШН «Об’єднані зусилля – 2021»

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Відео, Новини