ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Полтавська філія Національного військово-історичного музею України презентувала нову експозицію

Прочитаєте за: 2 хв. 26 Вересня 2021, 13:52

«Долі різні, родина — одна». Саме під такою назвою презентована історія зв’язків вірменського та українського народів різних часів та епох у рідкісних фотографіях, документах та експонатах. Експозицію, ініціаторами якої були члени вірменської діаспори в Полтавській області, всебічно підтримали керівництво музейної установи, депутатський корпус обласної ради, ветеранські організації Полтавщини.

— Наші народи й культури об’єднує багато спільного, — розповів директор полтавської філії НВІМУ полковник запасу Віктор Дейнега. — Насамперед це героїчна спадщина визвольних змагань проти фашистської окупації у роки Другої світової війни. Тисячі синів Вірменії з-поміж воїнів інших національностей віддали свої життя за перемогу над гітлерівським нашестям.

Гідно продовжують традиції старших поколінь вірменських звитяжців і нинішні їхні нащадки, яких доля міцно пов’язала з Україною. Приміром, золотими літерами в історію України та Вірменії вписане ім’я Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна. Його самопожертва заради незалежності України — яскравий приклад для наслідування, ствердження ідей гуманізму та високої громадянської свідомості.

Окрім представників органів державної влади, ветеранських осередків та членів вірменської діаспори, участь у відкритті виставки взяли і грузинські спортсмени — учасники міжнародного турніру з кікбоксингу. Почесні гості з великим інтересом ознайомились як з новоствореною експозицією, так і з іншими експонатами виставкових залів музею. Особливу зацікавленість у гостей заходу викликали тематичні зали, присвячені подіям російсько-української війни на Сході країни.

Наприкінці презентації гості та організатори виставки поклали квіти до Стіни пам’яті полеглим на сході нашої держави захисникам України.

Фото автора

Читайте схожі матеріали за посиланням:

У полтавській філії Національного військово-історичного музею бомбардувальної авіації близько 16 тисяч експонатів

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform MilitaryArt, Новини