ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Вперше українські жінки-командири пройдуть оцінювання НАТО

Прочитаєте за: 3 хв. 23 Вересня 2021, 12:06

Триває активна підготовка до початку оцінювання 2 рівня НАТО українського підрозділу РХБЗ, яке відбудеться в межах українсько-американських навчань Rapid Trident  2021. АрміяInform уже повідомляла, що до України прибула інтернаціональна група офіцерів-оцінювачів з армій країн Альянсу та країн-партнерів. І поки вони узгоджують порядок практичних дій, українські воїни РХБЗ з підрозділу оперативного забезпечення здійснюють останні приготування до початку процесу оцінювання. У польових умовах перевіряють готовність техніки, засобів зв’язку та особового складу до відпрацювання практичних ввідних.

Слід відзначити, що вперше у межах оцінювання за стандартами НАТО українські жінки-військовослужбовці практично виконують функції командирів відділень РХБЗ. Одна з них молодший сержант Світлана Олех. 

– Звісно, є хвилювання, адже беру участь у визначальному етапі тривалого процесу підготовки мого підрозділу. Від злагодженості наших дій, оперативності реагування на розвиток ситуації залежить загальний результат усього колективу. Але є впевненість у тому, що ми відпрацюємо на найвищому рівні. Адже багато тренувалися, готували техніку, озброєння тощо, – говорить Світлана Олех.

Жінка розповідає, що у війську вона вже шість років. Разом із підрозділом виконувала завдання в районі проведення ООС. Але на цій посаді нещодавно. До цього була зв’язківцем. 

Читайте також:

– Після перепідготовки на посаду командира відділення РХБЗ служба набула більшої динаміки. Насамперед довелося здобувати командирський авторитет, освоювати нову техніку. У бойовому колективі зважають на уміння ухвалювати рішення, практичні навички з експлуатації бойової техніки підрозділу, як готувала відділення до відпрацювання одного з практичних елементів майбутнього оцінювання. А саме – етапу деконтомінації техніки після проходження нею зараженої території, – каже молодший сержант Світлана Олех.

 

Усі члени екіпажу АРС-14 діяли злагоджено, команди виконували синхронно. І в час, що відведено на розгортання пункту, вклалися. Заразом перевірили справність усіх вузлів та агрегатів спеціального автомобіля. Це і демонструє, що фаховий авторитет серед колег у жінки-військовослужбовця непохитний.

Вправу хіміки виконують у захисному спорядженні. Зрештою, звучить команда згорнути робочі місця і вийти у «чистий» район. Уже на безпечній ділянці воїни можуть нарешті зняти протигази та захисні костюми. Однострої під ними геть просочені потом. 

– Сьогодні буде «велике прання», – зазначає Світлана. – І це ще пощастило, що погода не спекотна. Якщо сонечко гріє добре, то воїн РХБЗ у захисному спорядженні втрачає до двох кілограмів ваги за один сеанс роботи. Звісно, праця важка. Спочатку до того, аби швидко все робити в костюмі хімзахисту, треба призвичаїтись. Проте нині після багатьох тренувань значно легше. Встигаєш ще й перевіряти, чи хлопці все правильно одягнули. Бо в бойовій ситуації будь-яка шпарина – це отвір для потрапляння отрути. 

На завершення тренування – брифінг у складі взводу. Воїни аналізують те, чи правильно все було зроблено. Втім, ремарок та зауважень від ротного обмаль. Світлана та її підлеглі, а також решта воїнів РХБЗ, уже завтра приступлять до процесу оцінювання їх підрозділу багатонаціональною командою експертів НАТО та країн партнерів.

Фото автора

Відео: Ігор Боєв

13

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook