Тут навчаються ті, хто мріяв про небо з дитинства, і ті, кого до армії привела сама війна. Але всіх їх об’єднує одне — чітке розуміння, заради…
В Апараті РНБО України розроблено та введено в експлуатацію сучасну інформаційно-аналітичну систему Головного ситуаційного центру країни «СОТА», яка повністю готова до роботи. Про це повідомляє пресслужба РНБО України.
Повідомляється, що система працює з Big Data, забезпечує зберігання, поєднання та аналіз даних із різних джерел задля підвищення достовірності, ефективного моніторингу стану національної безпеки з понад 20 напрямів, з метою ефективної координації діяльності державних органів.
Серед цих напрямів – соціальна, внутрішньо- та зовнішньополітична безпека, події в районі проведення ООС, поширення захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19 у світі та в Україні, просторова та функціональна трансформація, самоврядування у контексті децентралізації, місцеві бюджети та спроможність громад, надрокористування, економічна безпека, фінансові ринки, загрози на внутрішніх та зовнішніх ринках тощо.
При цьому вся інформація, яка збирається із зовнішніх джерел і обробляється у системі, синхронізована з геопросторовими даними.
ІАС «СОТА» є складною багатошаровою інформаційно-аналітичною системою найвищого рівня захисту інформації, має гнучку, відкриту архітектуру, що дозволяє створювати нові функціональні модулі відповідно до завдань, які виникають під час реалізації державної політики у сфері національної безпеки.
Система має три контури обробки інформації: загальнодоступний, для службового користування та таємний. Безпеку обробки даних у ІАС «СОТА» підтверджено Атестатом відповідності на комплексну систему захисту інформації, виданим за результатами державної експертизи.
Програмні аналітичні модулі ІАС «СОТА» дозволяють забезпечити неупереджений об’єктивний контент-аналіз даних та синхронізацію даних із різних джерел. Це інструмент аналізу та управління ризиками у сфері національної безпеки і оборони України.
Наразі фахівці Апарату РНБО України разом із зацікавленими міністерствами і відомствами працюють над реалізацією рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 червня 2021 року «Щодо удосконалення мережі ситуаційних центрів та цифрової трансформації сфери національної безпеки і оборони», уведеного в дію Указом Президента України від 18 червня 2021 № 260, у частині імплементації програмного забезпечення ІАС «СОТА» у єдину мережу ситуаційних центрів держави.
Воїни 81-ї аеромобільної Слобожанської бригади зривають логістику окупантів та знищують артилерію у ворожому тилу на Словʼянському напрямку.
Російська нафтова галузь продовжує втрачати обсяги — нафтопереробка у рф скоротилася на 10%, а компанії зупиняють свердловини.
У Карпатах виявили тіло військовозобов’язаного чоловіка, який намагався незаконно потрапити до Румунії.
Спецпідрозділ БпАК Lasar’s Group НГУ показав кадри знищення російської логістики.
У 30 окремій механізованій бригаді імені князя Костянтина Острозького змінився командир — бригаду очолив підполковник Євген Кочервей.
У Чернігові до 15 років ув’язнення засудили агентку фсб, яка коригувала російські удари по місту та готувала нову атаку.
Командир взводу перехоплювачів БПЛА ЗРАД 160 ОМБР
від 20000 до 120000 грн
Деражня
Третій відділ Хмельницького РТЦК та СП
Тут навчаються ті, хто мріяв про небо з дитинства, і ті, кого до армії привела сама війна. Але всіх їх об’єднує одне — чітке розуміння, заради…