ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як багатотонні БМП 200-метрову водойму долали…

Прочитаєте за: 3 хв. 16 Вересня 2021, 13:39

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки під час заняття з водіння бойових машин курсанти-випускники Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного вчилися долати водну перешкоду. У місці, де майбутні командири механізованих підрозділів форсували озеро «Жеки», водойма завширшки близько 200 метрів! Та це ніяк не лякало старшокурсників, які в багатотонних машинах на місці механіка-водія долали водяну гладь.

Як розповів начальник кафедри водіння бойових машин та автомобілів Національної академії полковник Руслан Кузьменко, ця навчальна вправа називається «Подолання водних перешкод». Вона є завершальною на етапі навчання курсантів. І тут вони  вдосконалюють практичні навички з водіння БМП на плаву, які перед цим відточували на відповідних тренажерах у навчальних класах.

— Вправа є комплексною. Для її виконання курсанти насамперед повинні вміти підготувати машину до входження у воду. А потім під час самого водіння на плаву повинні не просто пропливти певну відстань від берега до берега, а здійснити маневрування, під час яких подолати певні перешкоди. Зокрема, перша з них — це перешкода № 8 — прямий прохід. Тут вони повинні пройти певну ділянку, як по коридору. Другий прохід по воді  — це перешкода № 13, так звана змійка. Складність її полягає в тому, що різниця між керуванням БМП на суші й на плаву дуже суттєва. Адже тут машина не відразу реагує на команди механіка-водія, має плавучість і відповідно збільшену інерцію ходу. І  курсанти, власне, мають зрозуміти цю різницю у водінні на суходолі та у воді, і опанувати водну стихію, — зазначив доцент кафедри водіння бойових машин та автомобілів полковник Андрій Кадиляк.

З яким ентузіазмом курсанти бралися це робити —  треба було тільки бачити! Від деяких входжень у воду бризки летіли на десятки метрів. А з протилежного боку водойми здавалося, що по воді мчить швидкісний катер!

—  Відчуття не передати! Дуже чекали цього практичного заняття! Адже одна справа — водити машину по твердій поверхні, і зовсім інша — зайти 14-тонною бронею у воду! І перш за все тут ти повинен бути впевненим у собі та у своїй машині, не вагатися! А як вона веде себе у воді — розумієш уже згодом. І помалу опановуєш її, і набуваєш тих навичок, які потрібні саме для подолання водної поверхні, — розповів курсант Назар Набережний.

Заняття з подолання водної перешкоди для курсантів-четвертокурсників  спеціалізації «управління діями механізованих підрозділів» тривають на полігоні і зараз. Як розповів начальник факультету бойового застосування військ полковник Олександр Тимощук, вони передбачають розподіл на групи. До речі, першій групі курсантів він на власному прикладі показував, як треба виконувати цю вправу. Загалом упродовж тижня понад 150 курсантів виконають водіння БМП на воді й опанують навички, потрібні їм у подальшій службі, зокрема в операції Об’єднаних сил на сході країни, де чимало річок і водяних поверхонь.

— Хотів би висловити подяку особовому складу 184-го навчального центру за якісну підготовку техніки до виконання цих практичних занять. Вони постаралися, молодці. Все йде за планом, без жодних нарікань щодо готовності бойових машин, — зауважив полковник Олександр Тимощук. — Тож, ми працюємо далі!

Фото автора

Відео пресслужби НАСВ

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: ,