ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Україна – ЄС: сім років прогресу

Історія Новини
16 Вересня 2021, 18:32
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

16 вересня 2014 року Верховна Рада України та Європейський Парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Угода про асоціацію між українською державою та Європейським Союзом є найбільшим міжнародно-правовим документом за всю історію за своїм обсягом і тематичним охопленням. Вона набула чинності в повному обсязі лише 1 вересня 2017 року після тривалого процесу її ратифікації усіма державами-членами ЄС. Термін дії Угоди необмежений, тому передбачена можливість всебічного її перегляду. Як зазначила у вступному слові до Звіту про виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 2015‒2020 віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина: «Європейська інтеграція України є великим цивілізаційним процесом. Вона розпочалася у 2014 році з підписання Угоди про асоціацію і завершиться тоді, коли буде підписана наступна ключова угода, — про вступ нашої країни до Європи».

«Угода про асоціацію між Україною і ЄС є дороговказом реформ»

Загальний прогрес виконання Угоди про асоціацію, згідно з даними «Пульсу Угоди», становить 54%.

Найбільшого прогресу за весь час виконання Угоди про асоціацію досягнуто в таких сферах:

Політичний діалог, національна безпека та оборона — 89 %

Юстиція, свобода, безпека, права людини — 85 %

Технічні бар’єри в торгівлі — 85 %

Гуманітарна політика — 84%

Державні закупівлі — 83 %

Підприємництво — 81 %

Експорт Українських товарів у ЄС після набуття чинності Угоди впродовж 2015‒2020 років загалом зріс на 60%. Європейський Союз є найбільшим торговельним партнером України з питомою вагою торгівлі товарами 40,7% від загального обсягу зовнішньої торгівлі України.

У звітному 2020 році Україна приєдналася до майже 90% заяв Європейського Союзу щодо міжнародних подій і підходів до їх врегулювання. Водночас Європейський Союз підтримує санкції проти Росії за її агресію на Донбасі та окупацію АР Крим. Загалом із 2014 року по березень 2021 року Україна приєдналася до 2 323 заяв Європейського Союзу.

Загальна сума отриманої Україною у 2014–2020 роках макрофінансової допомоги становить 4,41 млрд євро.

Які кроки планується зробити, щоб досягти стратегічної мети Угоди?

Кожен із них надзвичайно відповідальний, зокрема:

–  продовжити практику регулярного обговорення та предметного розгляду прогресу виконання Угоди та відповідних пріоритетів на політичному рівні;

– посилити міжвідомчу координацію та узгодження заходів із виконання Угоди;

– завершити на основі принципів належного врядування формування кадрового складу Урядового офісу та директоратів міністерств, до відання яких належать питання європейської інтеграції;

– розширити національну систему моніторингу виконання Угоди — «Пульс Угоди»;

– сприяти узгодженню питання оцінки законопроєктів на предмет їхньої відповідності Угоді про асоціацію.

Як зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба: «Угода про асоціацію між Україною і ЄС є дороговказом реформ».

Підготував Анатолій Бальчос


Ворог втратив понад 1100 солдатів та 65 артилерійських систем — Генштаб ЗСУ
Ворог втратив понад 1100 солдатів та 65 артилерійських систем — Генштаб ЗСУ

За минулу добу російська армія втратила 1130 одиниць особового складу, 2 системи ППО та 2 РСЗВ.

Одна людина загинула і 15 поранено внаслідок російської атаки по Києву
Одна людина загинула і 15 поранено внаслідок російської атаки по Києву

У ніч проти 5 серпня ворог здійснив масований дроново-балістичний обстріл столиці.

Мобільність, швидкість і маневровість: як військових готують до їзди на мотоциклах на фронті
Мобільність, швидкість і маневровість: як військових готують до їзди на мотоциклах на фронті

Нині однією з основних загроз для військових є дрони, саме тому велике значення має мобільність, швидкість і здатність миттєво змінювати маршрут.

Досвід — безцінний: «Змій» повернувся до війська з СЗЧ після протезування та служить оператором НРК
Досвід — безцінний: «Змій» повернувся до війська з СЗЧ після протезування та служить оператором НРК

Воїн 56-ї бригади з позивним «Змій», після важкого поранення та протезування повернувся до війська.

ВАКАНСІЇ
Olx Водій, військовослужбовець ЗСУ

від 20100 до 22100 грн

Ніжин, Чернігівська область

RobotaUa Стрілець-гранатометник (ДШВ)

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Olx Сапер 14 ОМБр ім. князя Романа Великого

від 20500 до 120500 грн

Володимир, Волинська область

RobotaUa Інспектор прикордонної служби (військова служба)

до 20000 грн

Львів

Державна прикордонна служба України

WorkUa Монтажник зв’язку, антенник

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша