ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Джавелінів» багато не буває!» – Посол України в США

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Вересня 2021, 14:07 2

Підсумовуючи візит Президента України Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки, пані Посол України Оксана Маркарова оприлюднила на офіційній сторінці Посольства України в США розлоге інтерв’ю для одного з видань.

Чому Посол України в США вважає успішним візит Президента України? Насамперед дипломатка стверджує, що спільна заява щодо стратегічного партнерства України та Сполучених Штатів Америки демонструє початок нової ери поглибленої співпраці з США у секторі безпеки і оборони на фоні ескалації на фронті та фактичного приєднання Білорусії до Росії:

«Ми підписали три важливих документи: угоду про стратегічні основи оборонного партнерства (фактично, це план співпраці з США на п’ять років), угоду про оборонно-технічне співробітництво і космічну угоду. Це – підвищення нашої оборонної спроможності. І це також крок уперед у нашому просуванні в напрямку НАТО, бо ці угоди допомагають нам робити реформи, які приведуть нас до Альянсу», – підкреслює Оксана Маркарова.

Не маючи змоги розкривати всі таємниці, пані Посол натякає на певні сумісні кроки України та НАТО щодо забезпечення миру і стабільності у Чорноморському регіоні, а також – спільному виробництві військової продукції та зброї.

Відповідаючи на численні питання про просування України до НАТО, пані Оксана Маркарова нагадує про необхідність так званої домашньої роботи, яку чекають партнери від нашої держави. Найперше – це реформи, які посилюють демократію в Україні та активізують боротьбу з корупцією. Це також питання цивільного контролю за збройними силами, як складової їхнього приведення у відповідність до НАТО. Це й завдання реформування правоохоронних органів, зокрема СБУ та реформування «Укроборонпрому».

«Північний потік – 2» Посол України в США вважає зброєю, направленою, насамперед  проти України:

«Для нас «Північний потік – 2» – це питання безпеки. Це ж не тільки питання коштів за транзит, а й питання енергетичної безпеки, а також у цілому безпеки. І ми розуміємо, що Росія теж будує цей «потік» не для того, щоб ми залишалися транзитною державою».

Підготував Анатолій Бальчос

Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Новини світу та України