ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Одесі відбувся перший випуск інструкторів-водолазів

Вишкіл Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 11 Вересня 2021, 11:51

На базі Водолазної школи Військово-Морських Сил Збройних Сил України відбувся перший випуск курсантів, які проходили 8-тижневий курс фахової водолазної підготовки середнього рівня за спеціальністю «інструктор-водолаз».

Як повідомив АрміяInform начальник Водолазної школи капітан 1 рангу Сергій Титаренко, навчальна програма була максимально насичена практичними заняттями та спрямована на поглиблення знань та навичок військових водолазів. Зокрема, учасники курсу відпрацювали водолазні спуски в різних умовах на глибинах до 30 метрів, зокрема у відкритому морі, і навіть вночі.

— Пройти цей курс мали змогу лише ті водолази, які набули необхідного досвіду під час своєї служби і мають не менше 90 годин практики. Під час практичних занять вони навчалися працювати із сучасним водолазним спорядженням, відпрацьовували нові види водолазних робіт — водолазний пошук різними способами, водолазне обстеження із застосуванням відеофіксації, суднопідйомні роботи із застосуванням м’яких суднопідйомних понтонів, роботи із застосуванням ручного та гідравлічного інструменту, роботи з водоструменевим обладнанням, електрозварювальні та різальні роботи на затоплених об’єктах,  — розповідає капітан 1 рангу Сергій Титаренко. — Під час навчання вперше з 2014 року використовували новітню водолазну техніку, серед якої мобільна водолазна станція з шланговим водолазним спорядженням SuperLite 27, мобільна водолазна станція з універсальним  водолазним спорядженням Divator DP 1, спеціальне водолазне спорядження замкнутого циклу дихання Caimano MK4 CDV.

Також він зазначив, що, окрім вміння працювати під водою та володіти сучасним спорядженням, інструктор-водолаз має керувати водолазними спусками на глибинах до 20 метрів. Тож під час занять особливу увагу приділяли саме керуванню спусками.

— Не варто забувати, що інструктори мають здійснювати медичне забезпечення спусків, тому курсанти працювали з таблицями лікувальної рекомпресії, відпрацьовували надання допомоги аварійному водолазу, здійснювали реанімацію постраждалого за допомогою водолазної барокамери. До слова, прийняття рішення на лікування — це завдання саме інструктора-водолаза, — додав офіцер.

Серед тих, хто здобув спеціальність інструктора-водолаза, і старшина команди морського водолазного судна «Почаїв», головний корабельний старшина Анатолій Ситняк.

Він розповів, що вже три роки займається водолазною справою, за цей час здійснював спуски в умовах відкритого моря на глибині 20 метрів, а в барокамері — на 60 метрів. Загалом за плечима військового — 110 годин під водою. Саме наявність такого досвіду дозволила Анатолію пройти курс фахової водолазної підготовки середнього рівня.

— Найважче під час навчання було працювати з водолазним спорядження із закритою схемою дихання. Для цього потрібні певні навики та відповідна підготовка, — ділиться враженнями головний корабельний старшина Анатолій Ситняк. — А ще особисто для мене отримання кваліфікації «інструктор-водолаз» є надзвичайно важливою подією, адже тепер на нашому судні ми нарешті зможемо працювати автономно, незалежно від інших підрозділів, виставляти свої водолазні станції та пости й виконувати роботу за призначенням.

Нагадаємо,  що морське водолазне судно «Почаїв» — єдине у Військово-Морських Силах, яке може забезпечити проведення водолазних спусків на глибині до 60 метрів і спеціальних водолазних робіт у відкритому морі. У зоні відповідальності вітчизняного флоту військові моряки здійснюють огляд і ремонт підводної частини кораблів і суден, роботи з пошуку та підйому затонулих об’єктів і знешкодження вибухонебезпечних предметів. Окрім того, екіпаж виконує рятувальні й інші роботи, пов’язані з діями водолазів. На борту судна для їхньої реабілітації функціонує барокамера. Але до цього часу серед членів екіпажу не було військових із кваліфікацією «інструктор-водолаз», тому доводилося співпрацювати з іншими підрозділами.

Прибув привітати випускників начальник управління підготовки доктрин та індивідуальної підготовки командування підготовки Командування ВМС ЗС України  капітан 1 рангу Олексій Нестеров.

— На флоті активно триває робота в напрямку взаємосумісності водолазних підрозділів ЗС України із водолазними підрозділами провідних країн світу в сучасних умовах за міжнародними стандартами. З цією метою спроможності навчально-матеріальної бази Водолазної школи посилено сучасним водолазним спорядженням. Також незабаром для потреб школи надійде інше необхідне для більш якісної підготовки водолазів ВМС України устаткування. Але найбільшою цінністю були, є і будуть для нас люди, справжні фахівці своєї справи. Тому цей курс для нас є надзвичайно важливим. Він показав, що нам є ким пишатися, — наголосив капітан 1 рангу Олексій Нестеров.

Варто додати, що в навчальній програмі окремою дисципліною була охорона праці. Тому на кваліфікаційний іспит запросили представників управління державного технічного нагляду ЗС України, і, на підставі протоколу цієї комісії, випускники отримали допуск до експлуатації водолазних барокамер, компресорів високого та середнього тиску та кисневого обладнання.

Фото автора та Школи водолазів

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Українські бійці скинули на опорний пункт окупантів майже тонну вибухівки

Українські бійці скинули на опорний пункт окупантів майже тонну вибухівки

Воїни інженерної бригади на одному з напрямків завдали вогневого враження по опорному пункту окупантів з установки УР-77 «Метеорит».

«Комікс року» присудили загиблому воїну Миколі Кравченку — сценаристу графічного роману «Чорний Клин»

«Комікс року» присудили загиблому воїну Миколі Кравченку — сценаристу графічного роману «Чорний Клин»

23 лютого 2024 року вже вчетверте відзначають День українського коміксу, що є громадською ініціативою на вшанування пам’яті Леоніда Перфецького — художника-баталіста, автора першого українського коміксу «Україна в боротьбі», а також учасника українських визвольних змагань під час Першої та Другої світових воєн. 

У Краматорському районі противник знищив близько 500 тонн зерна

У Краматорському районі противник знищив близько 500 тонн зерна

Окупанти шахедами завдали удару по території сільськогосподарського підприємства у Краматорському районі, що на Донеччині.

Президент у Львові провів ряд зустрічей та перемовин щодо F-16 та оборонної співпраці

Президент у Львові провів ряд зустрічей та перемовин щодо F-16 та оборонної співпраці

Сьогодні у Львові Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Данії Метте Фредеріксен, а потім  з американськими сенаторами — делегацією на чолі з Чаком Шумером. 

Французький генерал назвав причину витривалості ЗСУ у війні проти рф

Французький генерал назвав причину витривалості ЗСУ у війні проти рф

Директор Об’єднаного центру концепцій, доктрин і експериментів Франції генерал Вінсент Бретон оцінив згуртованість, мобілізованість та стійкість української нації у війні проти російської федерації.

Прокурори ідентифікували співробітника фсб рф, який знущався над цивільними під час окупації Харківщини

Прокурори ідентифікували співробітника фсб рф, який знущався над цивільними під час окупації Харківщини

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури співробітнику фсб рф повідомлено про підозру за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Захищаємо світ

00
00
00