ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Превентивні вкидання» Кремля за лічені дні до виборів у Росії

Прочитаєте за: 3 хв. 10 Вересня 2021, 9:25 2

До виборів до Державної Думи РФ залишаються лічені дні. Однак, де ж самі перегони? Замість політичних дебатів, аналізу партійних програм бачимо інформаційний простір, що наповнений жахливими (і, як зазвичай, брехливими) історіями про Афганістан, Україну, ЄС та США, зазначають експерти фактчекінгової платформи EUvsDisinfo. Виключення – це «превентивні вкидання» Кремля, які лише частково пов’язані з політичними перегонами.  Зокрема нещодавно вустами одразу декількох російських чиновників та експертів росіян попередили про те, що Захід «уперто прагне дискредитувати російські вибори». За словами голови Центральної виборчої комісії Росії, ОБСЄ виконує «завдання», формуючи громадську думку про те, що вибори можуть бути нелегітимними. Це, як і схожі повідомлення в минулому, стало реакцією на рішення цієї міжнародної організації не направляти спостережну місію на вибори до РФ. Такий крок зроблено після того, як російська влада в останні хвилини наклала обмеження на кількість міжнародних спостерігачів, істотно підірвавши ефективність та авторитет їхньої роботи. Кремль намагається все пояснити посиланнями на епідеміологічну ситуацію, однак, за оцінкою ОБСЄ, на цей момент жодні обмеження щодо в’їзду та переміщення в країні, пов’язані з пандемією, потенційно не можуть перешкодити розгортанню повноцінної місії для спостереження за виборами. Тобто причини обмежень – штучні.

Водночас кремлівський агітпроп зосередив свій гнів і на Європейському парламенті, який, мовляв, цього разу підступно спланував дебати щодо відносин між ЄС та Росією в середині вересня – «щоб влаштувати провокацію до початку голосування». За словами члена федеральної ради РФ, «будуть вжиті всілякі руйнівні дії для обґрунтування проєктів заяв про невизнання результатів виборів у Росії 2021 року, які вже написані  у (західних) столицях».

Такі повідомлення прокремлівські ЗМІ розповсюджують з метою дискредитації будь-якої можливої критики Кремля з боку ЄС за безпрецедентну розправу над значущими демократичними інститутами в країні. При цьому, вигадуючи зловісні «західні» змови та провокації, кремлівські рупори свідомо ігнорують і затьмарюють темну реальність, що притаманна путінській Росії: репресії проти критиків влади та ліквідація політичної опозиції методами, що варіюються від холоднокровного усунення аж до химерних, а також через цензуру та обмеження свободи слова.

Натхненні нещодавньою публікацією у журналі військової теорії «Воєнна думка», в якій стверджувалося, що проти Росії ведеться «ментальна війна» (докладно читайте в АрміяInform), прокремлівські пропагандисти сповнені пильності та готовності давати відсіч ворогам – «і психологічним, і фізичним». При цьому в інформаційних потугах Кремля Україна залишається призначеним «ворогом номер один», якого перманентно звинувачують у тому, що вона є інструментом Вашингтона проти Росії, здійснює геноцид проти російськомовного населення на Донбасі та нападає на суверенітет та територіальну цілісність Росії (!) своєю «Кримською платформою». Інколи у своїй затятості багатоголосий хор підконтрольних російських ЗМІ збивається з тону. Ось один з останніх шедеврів: «ЄС проводить політику стримування та залякування проти Росії і навіть… татарська меншість у Литві – зброя проти Москви!».

Не дивно, що спантеличені такими «креативами» росіяни традиційно пасивні до голосування. Але й тут під рукою – вірні помічники режиму – кремлівські пропагандисти. Раніше, щоб мобілізувати пересічного російського виборця «збільшити явку», застерігали: «якщо люди не прийдуть і не проголосують, вимушена гомосексуальність стане нормою в Росії». Тепер російські «іміджмейкери» створили образ «Росії в (західній) облозі», тож єдиним можливим виходом має стати рішуча перемога на виборах… над внутрішніми та зовнішніми ворогами.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Сюжет