ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Миколаєві розпочались збори з резервістами-корабелами

Прочитаєте за: 3 хв. 2 Вересня 2021, 14:58 14

На базі Навчального центру Військово-Морських Сил Збройних Сил України розпочалися 30-денні збори з оперативним резервом першої черги українського флоту. Сто десять осіб, з різних куточків півдня нашої країни, упродовж місяця пройдуть інтенсивний курс занять за спеціальностями. Серед резервістів люди різного віку і професій, чимало з них мають бойовий досвід, який набули у боротьбі проти окупантів на сході нашої країни.

Як повідомив кореспонденту АрміяInform заступник командира частини з навчальної роботи капітан 2 рангу Олексій Ярмоленко, особливістю зборів стало те, що цього року проводитиметься підготовка суто за морськими спеціальностями, а частини, до яких буде приписаний оперативний резерв першої черги по завершенню, це кораблі ВМС України.

— Готуватимемо сім спеціальностей, а саме фахівців з корабельної артилерії, штурманів, гідроакустичного пошуку, механіків, — зазначив капітан 2 рангу Олексій Ярмоленко. — Також обов’язковим буде заняття боротьби за живучість на полігоні нашого центру. Курс з тактичної медицини відбуватиметься саме за програмою корабельного складу, яка відрізняється від аналогічного курсу для сухопутних підрозділів. Мається на увазі, що відпрацьовуватиметься надання медичної допомоги під час задимлення та отруєння чадними речовинами, отримання опіків, ураження струмом, тобто дії військовослужбовця під час позаштатної ситуації, яка може виникнути саме на кораблі.

Під час прийому резервістів керівництвом навчального центру було визначено заходи для запобігання поширення коронавірусної хвороби COVID-19. Залучений до навчань особовий склад пройшов необхідне тестування та медичний огляд, після чого було організовано розподіл  особового складу за військово-обліковими спеціальностями.

– Не всі резервісти мали досвід служби у ВМС, тому під час набору представники військкоматів відбирали споріднені спеціальності. Наприклад, якщо людина служила у сухопутному артилерійському підрозділі, то її не буде складно перевчити на спеціаліста з корабельної артилерії і таке інше, – додав капітан 2 рангу Олексій Ярмоленко.   

Планові заняття розпочались з вступної лекції, на якій командуванням навчального центру було надано детальну інформацію щодо тематики та інтенсивності занять, розпорядку дня, соціально-правового захисту на період зборів. Крім того, офіцери відповіли на всі запитання, які цікавили резервістів. Варто зазначити, що близько двадцяти осіб, які раніше не проходили службу, найближчим часом складуть присягу на вірність народу України.

Представники вербувального центру ВМС ЗС України також долучилися до роботи приймальної комісії. Під час індивідуальних бесід з резервістами вони надали інформацію щодо перспективних планів поповнення корабельно-катерного складу та запропонували підписати контракт після проходження підготовки на навчальних зборах. Уже з першого дня охочі резервістів отримали письмові згоди на посади корабельного складу.

— Такі збори є дуже корисними, адже допомагають підтримати, так би мовити, форму, відновити навички, а інколи дізнатися й чогось нового, — говорить резервіст Андрій. — Я ще не вирішив для себе, чи буду знову підписувати контракт, але для мене точно дуже важливо залучатися на такі збори, щоб у разі потреби завжди бути готовим стати до строю.

Фото автора

10
2

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Вишкіл, Новини