ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна під егідою ЄС відправить військових до Боснії та Герцеговини

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Серпня 2021, 19:10

30 липня цього року під час виїзного засідання Ради Національної безпеки та оборони України було ухвалене рішення щодо участі нашої держави в ще одній миротворчій місії, цього разу — вперше під егідою Європейського Союзу. Українські військові найближчим часом поїдуть до Боснії та Герцеговини, де долучаться до операції сил ЄС під назвою «Алтея». Наразі проєкт Указу «Про направлення національного персоналу для участі в операції ЄС «Алтея» очікує на підпис Президента України.

Як вдалось дізнатися кореспонденту АрміяInform у Головному управлінні військового співробітництва та верифікації Збройних Сил України, участь у миротворчій операції від України візьмуть два військовослужбовці, які проходитимуть службу на посадах штабу операції «Алтея» у місті Сараєво. Здебільшого їхня робота полягатиме у забезпеченні прямого зв’язку між усіма штабами та органами управління, що діють у районі проведення операції, здійсненні контролю за станом проведення операції та забезпеченні збору  повної інформації щодо поточної оперативної обстановки в районі проведення операції та плануванні проведення майбутніх заходів, зокрема навчань, зустрічей, візитів тощо.

Наразі у Збройних Силах України триває робота щодо відбору та затвердження кандидатів для подальшого направлення до операції в Боснії та Герцеговині, а також проходить їхня теоретична та практична підготовка.

Нагадаємо, операція «Алтея» започаткована 2 грудня 2004 року на підставі рішення Ради Європейського Союзу та Резолюції Ради Безпеки ООН від 22 листопада 2004 року № 1575. Операцію було розпочато з метою забезпечення виконання умов Дейтонської угоди, підписаної 14 грудня 1995 року та спрямованої на припинення вогню, розділення сторін, що конфліктують, а також відокремлення території. Підписання угоди поклало край громадянській війні у Боснії та Герцеговині, що тривала упродовж 1992–1995 років.

Станом на сьогодні основними цілями операції є підтримання колективного й комбінованого навчання Збройних сил Боснії та Герцеговини, підтримання їх у просуванні до стандартів НАТО, забезпечення стримування та постійне виконання обов’язків щодо реалізації ролі, визначеної у Додатках Дейтонського / Паризького договорів, сприяння безпечному середовищу в Боснії та Герцеговині, а також виконання основних завдань з Плану реалізації місії.

У Головному управлінні військового співробітництва та верифікації також додали, що участь військовослужбовців Збройних Сил України в операції ЄС «Алтея» сприятиме підвищенню міжнародного авторитету нашої держави як повноправного партнера у відповідній сфері, а також подальшому зміцненню партнерства асоціації між Україною та Європейським Союзом.

Відбуття до Сараєва українських військових відбудеться якнайшвидше одразу після підписання відповідного Указу Президента України. Ротація військовослужбовців відбуватиметься раз на рік.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook