ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Хмельницькому помер Герой України підполковник Олександр Петраківський

Прочитаєте за: 2 хв. 29 Серпня 2021, 17:23

Сьогодні, 29 серпня, після 7 років хвороби, спричиненої пораненням у російсько-українській війні, перестало битися серце Героя України, офіцера 8-го полку спеціального призначення підполковника Олександра Петраківського. Про це повідомили на своїх сторінках у фейсбуку начальник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павло Ткачук, мама Героя Тетяна Никифорівна та волонтерка з Хмельницького Тетяна Юзепчук. Про місце та дату прощання з Героєм України наразі не повідомляється.

«У цей скорботний день отримав ще одну надзвичайно трагічну звістку… Після тривалої боротьби за життя відійшов у вічність випускник Національної академії сухопутних військ Герой України підполковник Олександр Петраківський. Офіцер завершив наш навчальний заклад 2009 року за спеціальністю «Бойове застосування та управління діями аеромобільних підрозділів», після чого проходив службу в одній з елітних військових частин спеціального призначення», — написав Павло Ткачук.

20 липня 2014 року розвідувальна група під командуванням Олександра, забезпечуючи проходження колони техніки Збройних Сил та сил добровольчого батальйону «Айдар» до аеропорту Луганська, виявила засідку в районі міста Щастя та вступила у бій, що дозволило забезпечити проходження колони запасним шляхом. Під час бою Олександр Петраківський дістав важке поранення голови, однак продовжував керувати діями групи, виносив поранених у безпечне місце. За це указом Президента України від 4 грудня 2014 року № 918/2014 офіцер був відзначений найвищою нагородою — званням Герой України.

Внаслідок поранення Олександр Петраківський переніс кому, десятки складних хірургічних втручань. Проходив лікування в Україні, Польщі, в Ізраїлі, США та складну реабілітацію у Науково-практичному центрі нейрореабілітації Nodus у Броварах. У квітні цього року на нейрореабілітацію Олександра Петраківського виділили кошти відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів.

Підполковникові Олександру Петраківському було 33 роки.

5
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram