ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Впровадження технологій штучного інтелекту в оборонній сфері є важливою складовою реформи всього ОПК» — Юрій Гусєв

Прочитаєте за: 2 хв. 27 Серпня 2021, 9:52

Міністерство цифрової трансформації України та Державний концерн «Укроборонпром» підписали меморандум про наміри щодо консолідації зусиль для розвитку цифрової економіки, цифрових інновацій, зокрема сфери технологій штучного інтелекту.

Про це інформує Урядовий портал.

Відповідний Меморандум підписали віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв.

— Штучний інтелект (АІ) стає однією з ключових трансформаційних технологій економіки, оборони, державного управління. Успіх України багато в чому залежить від її здатності використовувати та примножувати наявний потенціал у сфері штучного інтелекту. Саме тому ми в Мінцифри створюємо для цього необхідні умови. Уряд уже прийняв нашу Концепцію розвитку штучного інтелекту та затвердив план її реалізації. Тепер разом з «Укроборонпромом» будемо впроваджувати AI в оборонній сфері, — зазначив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв сказав, що впровадження технологій штучного інтелекту в оборонній сфері є важливою складовою реформи всього ОПК та «Укроборонпрому» зокрема.

— Оборонні відомства провідних країн також вивчають можливості застосування алгоритмів АІ в оборонній сфері з огляду на дуже успішні результати, отримані у цивільній галузі такими компаніями, як Google, Apple або Facebook. Це не просто тренд, це виклик часу й необхідність. Сьогодні ці технології цікаві оборонці як з погляду захисту власного кіберпростору, так і з погляду інноваційних розробок і створення зброї та техніки нового надсучасного зразка. Йдеться, зокрема, про безпілотні системи, справжній потенціал яких охоплює всі середовища бою: землю, море, повітря та космос. Це дасть нам можливість перемагати у війнах майбутнього, — зазначив Юрій Гусєв.

Меморандум передбачає співпрацю за такими напрямами:

— розвиток штучного інтелекту у сферах національної безпеки та оборони;

— створення науково-дослідних проєктів у галузі штучного інтелекту у сфері національної безпеки (акселератори R&D, навчальні програми тощо).

У 2020 році уряд ухвалив Концепцію розвитку штучного інтелекту в Україні, яка розроблена Мінцифри та Комітетом з питань розвитку сфери штучного інтелекту. Концепція спрямована на визначення пріоритетних напрямів та основних завдань розвитку технологій АІ та їх інтеграцію в економічно важливі сектори держави.

Відповідно до Oxford Government AI Readiness Index 2020, Україна є лідером за кількістю компаній-розробників технологій штучного інтелекту у Східній Європі. Ухвалення Концепції, плану дій та утворення Комітету виводить Україну на новий рівень розвитку цифрової держави, економіки й інформаційного суспільства та безпосередньо вплинуть на глобальну конкурентоспроможність України.

Стежте за нами в Instagram