ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Україна – морська та річкова держава»: вперше за роки незалежності в Києві на Дніпрі пройшов святковий парад

Прочитаєте за: 2 хв. 24 Серпня 2021, 17:32

Як відбувалася демонстрація спільних дій сил сектору безпеки та оборони держави в акваторії річки Дніпро поблизу Київського річкового вокзалу бачили кореспонденти АрміяInform.

Спочатку відбувся проліт вертольотів Мі-14 морської авіації ВМС України з Державним прапором України та прапором ВМС над Дніпром.

Кияни та гості столиці спостерігали за проходженням малих броньованих артилерійських катерів Військово-Морських Сил ЗС України «Нікополь», «Бердянськ» та «Костопіль». Екіпажі тактичної групи ВМС України виконували вправи радіоелектронної боротьби. У загальній системі бойового застосування національного військового флоту завдання цих артилерійських бронекатерів полягає у патрулюванні в ближній морській зоні, охороні та обороні портів і морських або річкових комунікацій у межах територіальних морських вод, посиленні охорони державного кордону, участь у різнопланових морських операціях в акваторії Чорноморсько-Азовського басейну, зокрема в операціях з протидії ймовірним висадкам десантних засобів противника на узбережжя тощо.

Далі акваторією річки пройшли катери Морської охорони Державної прикордонної служби України, Національної поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Дуже динамічно пройшов один з тактичних епізодів військового параду. Було відпрацьовано висадку груп спеціального призначення та підрозділу морського десанту на необладнане узбережжя із залученням швидкісних катерів Willard та БТР-80. До цього епізоду залучався екіпаж десантного катера «Сватове». Висадка двох підрозділів морської піхоти та спецпризначенців на узбережжя Труханового острова проводилась за підтримки вертольотів армійської авіації Сухопутних військ ЗС України та літаків Су-25 авіації Повітряних Сил.

Після цього відбулося відпрацювання елементів боротьби за живучість з наданням допомоги аварійному катеру. У район виконання завдань для пошуку та порятунку особового складу, який зазнав лиха на воді,спеціально відправлено вертольоти, з яких десантувалися фахівці рятувальної парашутно-десантної групи.

Завершилося дійство проходженням буксирів з фонтануванням і катерів комунальної аварійно-рятувальної служби, яхт і катерів яхт-клубів Києва.

— Україна — це морська і річкова держава. Вперше за роки незалежності на річці Дніпро в районі Київського річкового вокзалу пройшов військовий парад з демонстрацією спільних дій сил сектору безпеки та оборони держави. Усі тактичні епізоди відпрацьовано впевнено та грамотно. Учасники параду продемонстрували свої спроможності та можливості. Ми знаємо, як якісно захищати національні інтереси держави на морі та річках, — відзначив командувач підготовки Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Сергій Пасічник.

Фото, відео Руслана Тарасова

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook