ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Кримська платформа: передісторія, мета, дія та… протидія

Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 22 Серпня 2021, 13:00

23 серпня відбудеться установчий саміт Кримської платформи, на якому планують ухвалити підсумковий документ − декларацію, яка залишатиметься відкритою до підписання. Кримська платформа діятиме постійно, аж до повернення Криму до складу України.

Отже, Кримська платформа − це дипломатична ініціатива, започаткована Україною, мета якої за допомогою міжнародних організацій і лідерів країн світу домогтися деокупації Криму.

Уперше термін «Кримська платформа» пролунав із уст Президента України Володимира Зеленського, коли він перебував на 75-й сесії Генеральної асамблеї ООН (вересень 2020 року) та закликав країни-учасниці приєднатися до створення такої платформи. Уже через місяць цю ідею Зеленський обговорював із президентом Туреччини Реджепом  Ердоганом. У березні 2021-го Президент України своїм указом затвердив Стратегію деокупації та реінтеграції Криму. Цей документ, зокрема, передбачив створення оргкомітету з підготовки та проведення в Україні установчого саміту Кримської платформи. Головою оргкомітету став міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова так визначила п’ять пріоритетних напрямів Кримської платформи:

  • консолідація міжнародної політики невизнання будь-якої зміни статусу Криму;
  • посилення санкцій проти Росії;
  • захист прав людини і міжнародного гуманітарного права, відновлення прав корінного кримськотатарського народу;
  • безпека в Азово-Чорноморському регіоні та за його межами;
  • подолання екологічних та економічних наслідків окупації.

Окрім того, ініціатори кажуть про особливу увагу питанню кримських політв’язнів на «окупованому півострові».

За даними МЗС України, на рівні глав держав, урядів та Європейського Союзу будуть представлені 14 іноземних делегацій. На рівні президентів: Латвія, Литва, Естонія,  Польща, Словаччина, Угорщина, Молдова, Словенія,  Фінляндія, Європейська Рада. На рівні прем’єр-міністрів: Румунія, Грузія, Хорватія, Швеція. Дві держави будуть представлені на рівні глав парламентів: Швейцарія, Чеська Республіка. Делегації 14 держав очолять міністри закордонних справ. Дві  держави −  Велика Британія та  Португалія − будуть представлені міністрами оборони. США будуть представлені особистим посланцем Президента США і членом уряду, міністром транспорту США. В установчому саміті Кримської платформи візьмуть участь представники НАТО, Ради Європи, ГУАМ та Європейської комісії.

Окрім того, до Кримської платформи планують долучитися близько 200 експертів із понад 30 країн.

− Деяким країнам вкрай важко під цим тиском Москви. На цьому тлі участь держав у Кримській платформі − це дуже простий тест на те, з ким вони в питанні окупованого Криму: з Росією і агресією чи з Україною і міжнародним правом, – раніше наголошував Дмитро Кулеба.

Сьогодні можна констатувати: абсолютна більшість демократичних країн цей тест пройшли. Шантаж та погрози іншим країнам, аби вони не долучалися до Кримської платформи, з боку РФ не спрацювали.

Позиція Кремля – окремішня. Росія оцінює форум як пряме зазіхання на її територіальну цілісність та намагається всіляко нівелювати статус Кримської платформи та її результати роботи. Мовляв, це суто дискусійний, експертний майданчик, без жодного політичного впливу, який не матиме результатів. Вочевидь, що завдання цих наративів − посіяти зневіру. Насправді сам факт винесення теми деокупації Криму на високий політичний рівень, міжнародна консолідація навколо цієї теми − це принципово важливий крок.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Кількість жертв російського обстрілу Вовчанська збільшилося до двох

Кількість жертв російського обстрілу Вовчанська збільшилося до двох

Внаслідок сьогоднішнього обстрілу міста Вовчанськ Харківської області загинуло двоє мирних жителів, ще двоє дістали поранення.

США негайно почнуть передавати Україні зброю після рішення Конгресу

США негайно почнуть передавати Україні зброю після рішення Конгресу

США негайно почнуть доправляти військову допомогу Україні, щойно Конгрес США ухвалить рішення про її фінансування.

У Британії стартувало серійне виробництво танків Challenger 3

У Британії стартувало серійне виробництво танків Challenger 3

У Великій Британії у місті Телфорд розпочалося будівництво бойового танка четвертого покоління Challenger 3 на бронетанковому підприємстві RBSL.

Антикорупційні активісти та медіа можуть допомогти виявити порушення в діяльності Міноборони — Юрій Джигир

Антикорупційні активісти та медіа можуть допомогти виявити порушення в діяльності Міноборони — Юрій Джигир

Заступник Міністра оборони України Юрій Джигир розповів про роботу Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони.

На Буковині військовослужбовець ТЦК змушений був стріляти, щоб зупинити нападників

На Буковині військовослужбовець ТЦК змушений був стріляти, щоб зупинити нападників

Під час здійснення заходів оповіщення на військовослужбовця Вижницького районного ТЦК та СП було скоєно напад групою цивільних осіб.

Сухопутні війська збили розвідувальний БПЛА

Сухопутні війська збили розвідувальний БПЛА

Бійці зенітного ракетного полку імені генерал-хорунжого Юрія Тютюника знищили ворожий розвідувальний БПЛА оперативного рівня.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Лікар-невропатолог (військова служба)

від 25000 до 25000 грн

Харків

Державна прикордонна служба України

Військовослужбовець ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Олександрія

Старобільський РТЦК та СП

Водій

від 21000 до 50000 грн

Балта

Військова частина А1559

Технік служби захисту інформації в автоматизованих системах

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Львів

216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО