Сьогодні перемогу визначає не лише кількість особового складу чи техніки. Вирішальними стають швидкість передачі інформації, стійкість зв’язку, захищеність даних, ефективність…
Кабінет Міністрів схвалив стратегію реформування державного управління України на 2022−2025 роки, а також план заходів щодо реалізації цієї стратегії.
За словами міністра Кабінету Міністрів Олега Немчінова, нова Стратегія є продовженням попереднього етапу впровадження реформи державного управління та базується на результатах оцінки стану держуправління України, проведеної експертами Програми підтримки вдосконалення врядування і менеджменту (SIGMA).
Олег Немчінов наголосив, що 82% опитаних громадян вважають реформу державного управління важливою, 65% громадян задоволені обслуговуванням у центрах надання адміністративних послуг.
− Водночас потребує впровадження загальна адміністративна процедура, реформа оплати праці на державній службі та низка інших аспектів, − додав міністр Кабінету Міністрів.
У стратегії реформування державного управління України на 2022−2025 роки проводиться аналіз сучасного його стану.
Серед проблем відзначають різний рівень надання адміністративних послуг та запровадження електронних послуг у територіальних громадах та доступність до них. Залишаються перешкоди до інтеграції окремих популярних сервісів до центрів надання адміністративних послуг через надмірну централізацію повноважень щодо їх надання.
У Стратегії наголошується і на вдосконаленні кадрової політики.
«Незважаючи на те, що процедуру проведення конкурсів на посади державної служби в цілому приведено відповідно до європейських стандартів, вона потребує подальшого вдосконалення. Крім того, необхідно залучати кваліфікованіших кандидатів, процедура відбору теж має відповідати умовам соціального дистанціювання», − йдеться в документі.
Акцентовано увагу і на впровадженні принципу гендерної рівності. Зокрема, у Стратегії наголошується, що «державне управління в Україні характеризується наявністю гендерних розривів. Хоча кількість жінок переважає серед державних службовців (75,9% загальної кількості держслужбовців станом на 2021 рік), їхнє представництво помітно скорочується на вищих керівних посадах. Серед держслужбовців, які обіймають посади категорії „А“, частка жінок становить лише 12,5% (станом на 2021 рік). Серед держслужбовців, які обіймають посади державних секретарів міністерств, Державного секретаря Кабінету Міністрів України, його заступників, частка жінок становить 22% (станом на 2021 рік)».
— Високоякісні послуги та зручні процедури
Створення умов, за яких фізичні та юридичні особи отримують високоякісні та доступні адміністративні послуги за зручними та зрозумілими процедурами.
— Професійна публічна служба та управління персоналом
Продовження розбудови професійної, доброчесної, політично нейтральної державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, діяльність якої спрямована на захист інтересів громадян.
− Ефективне врядування
Створення умов, за яких державні органи формують державну політику на основі результатів аналізу та комунікацій із зацікавленими сторонами, а також забезпечують її ефективну реалізацію для сталого розвитку держави.
Заходи з реалізації стратегії реформування державного управління України на 2022−2025 роки здійснюватимуть за рахунок коштів держбюджету й інших джерел, зокрема за рахунок проєктів міжнародної технічної допомоги. Орієнтовні обсяги фінансування, необхідні для здійснення заходів цієї Стратегії, уточнюватимуть під час формування відповідних бюджетних програм, у межах яких здійснюватимуть ці заходи, або з урахуванням фактично отриманої міжнародної технічної допомоги.
Міністр Кабінету Міністрів України є політичним лідером реформи державного управління та відповідальним за її впровадження, проведення моніторингу і оцінки стану реалізації цієї Стратегії й підготовку звітності з проведення реформи держуправління.
За минуло добу втрати російської армії склали 1350 одиниць особового складу та 2 системи протиповітряної оборони.
На Південно-Слобожанському напрямку прикордонники-оператори БПЛА бригади «Гарт» уразили ворожий танк та інші об'єкти ворога.
Ворог обстріляв житлові будинки Запоріжжя, травми отримали чоловіки 67 та 49 років та десятирічна дитина.
З початку цієї доби фіксується висока інтенсивність бойових дій: окупаційні війська здійснили 64 штурми позицій українських підрозділів.
Дронарі 63 окремої механізованої Лиманської бригади фіксують локації накопичення окупантів та завдають удари по ворожим сховкам.
Лише за останній тиждень оператори FPV-дронів Центру спецоперацій «Альфа» СБУ знищили близько 2 тисяч російських окупантів.
Оператичний черговий пункту управління артилерійською розвідкою
від 21000 до 50000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
Оператор БПЛА
від 20000 до 120000 грн
Миколаїв
Корабельный районный территориальный центр комплектования и социальной поддержки
Сьогодні перемогу визначає не лише кількість особового складу чи техніки. Вирішальними стають швидкість передачі інформації, стійкість зв’язку, захищеність даних, ефективність…