ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Де артилерія розриває тишу потужними залпами

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Серпня 2021, 19:33 5

На Приазов’ї сьогодні розпочався третій етап конкурсу на найкращу артилерійську батарею Сухопутних військ. Наразі між собою змагаються реактивники – батареї РСЗВ БМ-21 «Град» трьох окремих механізованих і однієї окремої гірсько-штурмової бригад. Реактивна артилерія виконує стрільби на полігоні «Урзуф».Водночас з реактивниками на цьому ж полігоні завершують змагання протитанкісти – батареї МТ-12 «Рапіра» двох окремих артилерійських бригад.

Позаду вже два перші етапи конкурсу, під час яких змагалися підрозділи військових частин зі ствольною артилерією на озброєнні. Причому, змагання відбувалися окремо для батарей самохідних артилерійських установок і для причіпної артилерії. Перший етап відбувся на території міжвидового центру підготовки підрозділів «Дівички», що на Київщині.Там між собою з’ясовували, хто сильніший, протитанкісти з МТ-12 «Рапіра» на озброєнні, самохідники на 2С19 «Мста-С» та гармаші з причіпними 2А36 «Гіацинт-Б».

Другий етап проходив уже на Приазов’ї. Спочатку змагалися батареї 2С1 «Гвоздика» калібру 122мм, а згодом долучився і 152-й калібр – «Гіацинт-Б» інших бригад.

Як розповіли журналістові АрміяІnform в управлінні ракетних військ і артилерії командування підготовки Командування Сухопутних військ, у конкурсі на найкращу артилерійську батарею цього року беруть участь 20 команд-підрозділів, що представляють чотири оперативних командування. Змагаються вони у чотирьох підгрупах за різновидом озброєння: мінометна, самохідна й причіпна, протитанкова та реактивна артилерія. Відбуваються змагання у чотирьох номінаціях: тактична, індивідуальна, спеціальна і спортивна.

Конкурс триває уже два тижні, і за підсумками першого етапу змагань місця розподілилися наступним чином. Серед батарей самохідних артилерійських установок найкращими виявилися гармаші артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича. Друге, третє й четверте місця вибороли відповідно батареї окремої танкової Криворізької бригади імені Костянтина Пестушка, окремої мотопіхотної Маріупольської бригади та окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. З-поміж батарей з причіпними гарматами на озброєнні «золото» здобули гармаші окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ», «срібло» – знову ж таки артилеристи з Бердичева, батарея артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича, «бронзу» – окрема артилерійська бригада імені Великого князя Вітовта, і четвертими стали артилеристи окремої артбригадиімені гетьмана Данила Апостола.

Відсьогодні тишу на Приазов’ї розриватимуть пуски реактивних систем залпового вогню, і зрештою стане відомо, хто ж таки найкращий серед протитанкістів. А наступний тиждень стане четвертим, завершальним етапом конкурсу – змагатимуться мінометники й підбиватимуть остаточні підсумки змагань.

Фото Олега Калашнікова

15

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Навчання та тренування, Новини, Репортаж