ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

15-метрова щогла для зв’язку чи спостереження від підприємства «Інфозахист» розгортається лише за 45 секунд

Прочитаєте за: 2 хв. 14 Серпня 2021, 7:52 14

Кореспонденту АрміяInform вдалося поспілкуватися з представником НВЦ «Інфозахист» Фархадом Алієвим і докладно дізнатися про новий двовісний причіп з телескопічною щоглою. За його словами, на такий причіп можна встановлювати різноманітне обладнання. Зокрема, це може бути озброєння, системи пригнічення дронів тощо.

Основне призначення причепа — транспортування і швидке розгортання обладнання (наприклад, антен радіозв’язку, прожекторів) на електромеханічній телескопічній щоглі висотою до 15 метрів. Перевагами цієї транспортної бази є мобільність, зручність конструктиву й легкість експлуатації. Завдяки застосуванню лебідки щоглу розгортає одна людина менш ніж за 45 секунд.

У презентованому варіанті на причіп зі щоглою встановлена система оптико-волоконної розвідки, яка має тепловізійний і телевізійний канали. Характеристики тепловізора масштабуються, адже система розроблена на підприємстві, де виготовляють і відповідні плати, програмне забезпечення, механізм поворотної платформи, проводять калібровку. Єдине, що доводиться закупляти за кордоном, це матриці.

Слід зазначити, що система дозволяє виконувати різноманітні завдання. Зокрема, виявляти малопомітні рухи різних обєктів, які не вловлює людське око на великих відстанях.

Фархад Алієв розповів, що на випробуваннях вдалося виявити людину за 3,5 км, коли вона намагалася замаскуватися. Матриця 640*480 і детектори руху дають змогу спостерігати і за повітряними об’єктами — навіть невеликими дронами — встановлювати їх координати, супроводжувати тощо.

Також «Інфозахист» пропонує різноманітні варіанти управління — через невеликий планшет, захищений ноутбук з джойстиком.

Крім того, такі системи можна об’єднувати в мережу. Є режим охорони, тобто вона сама сповіщатиме про зафіксований рух. За вимогою замовника систему можна модернізувати під різні завдання.

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: