Саме офіцери планують операції, приймають рішення в критичних ситуаціях, відповідають за особовий склад і ведуть підрозділи до виконання бойових завдань. Саме таких офіцерів готує…
У Залі пам’яті Міністерства оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність нашої держави та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки.
У заході взяли участь близькі та рідні загиблих героїв, представники керівництва Міністерства оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, військові спортсмени – олімпійці, представники НГУ, військовослужбовці Київського гарнізону.
Дзвін Пам’яті пролунав двадцять чотири рази…
Армійські спортсмени – володарі медалей літніх Олімпійських ігор у Токіо, вшанували пам’ять полеглих воїнів хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.
– Я вперше на цьому ритуалі, цей дзвін і постріли ще довго будуть лунати в моїй голові. Дуже добре і почесно, що такі заходи відбуваються, що наші герої вшановуються. Саме завдяки їхньому подвигу і пожертві ми маємо можливість їздити на змагання, представляти на Олімпіаді нашу державу, а також здобувати перемоги для України в інших форматах. Усе це завдячуючи тим людям, пам’ять яких вшановується», – зазначив солдат Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України Станіслав Горуна.
На Олімпійських іграх у Токіо Станіслав Горуна здобув бронзову медаль з карате.
Довідково:
Участь в Олімпійських іграх в Токіо взяли 157 українських спортсменів, 60 з них – військовослужбовці Збройних Сил України.
За загальною кількістю здобутих у Токіо медалей Україна потрапила до першої двадцятки збірних. Під час запеклих спортивних баталій наші олімпійці завоювали 19 медалей: одну золоту, 6 срібних та 12 бронзових. Вагомий внесок до національної скарбнички зробили спортсмени ЗС України, здобувши 10 медалей – 1 золоту, 4 срібних та 5 бронзових. Отже, більшість олімпійських нагород зі скарбнички збірної України (10 із 19) – в активі армійців.
Уперше з 1996 року Україна здобула золоту нагороду в греко-римській боротьбі, яку виборов армієць Жан Беленюк. Він змагався за звання найкращого у ваговій категорії до 87 кг. Загалом Жан – четвертий борець в історії України з Олімпійським «золотом». У фіналі українець переміг триразового призера чемпіонатів світу Віктора Лорінца з Угорщини.
Зі свого боку представник Центрального спортивного клубу ЗС України старший солдат Парвіз Насібов приніс «срібло» у змаганнях з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 67 кг. У півфіналі українець здолав представника Єгипту Ахмеда Ель-Саєда.
Військовослужбовець ЗС Україна старший сержант Олена Старікова завоювала «срібло» в жіночому спринті. 25-річна велогонщиця зуміла у півфіналі впоратися з триразовою чемпіонкою світу і бронзовою медалісткою Лондона-2012 Лі Хвейші з Гонконгу.
29-річна армійська каратистка (вагова категорія до 55 кг) Анжеліка Терлюга здобула срібну медаль Олімпійських ігор у Токіо. Триразова чемпіонка Європи вдало пройшла більшість сильних суперників і лише у фіналі змагань поступилась спортсменці з Болгарії Івет Горановій. Українка здобула історичну срібну медаль з карате, бо цей вид спорту був вперше представлений на Олімпіаді-2020 у Токіо.
Працівник ЗС України Анастасія Четверікова у парі з українською спортсменкою Людмилою Лузан виграли «срібло» у веслуванні на каное серед жіночих дуетів на дистанції 500 метрів. Наші каноїстки на дві секунди поступилися китаянкам, але впевнено випередили усіх інших суперниць.
38-річний капітан ЗС України Олег Омельчук з Рівного виборов «бронзу» у змаганнях змішаних команд зі стрільби з пневматичного пістолета на дистанції з 10 метрів. Змішана пара Олена Костевич і Олег Омельчук перемогли у малому фіналі сербів Зорану Аруновіч і Даміра Мікеца.
Український фехтувальник лейтенант Ігор Рейзлін здобув бронзову медаль із фехтування. До цієї медалі Україна жодного разу не була на п’єдесталі в одиничному турнірі з чоловічої шпаги.
Солдат Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України 32-річний львів’янин Станіслав Горуна завоював для національної збірної бронзову медаль з карате у ваговій категорії до 75 кг. Він програв півфінальний поєдинок італійцю Луїджі Бусу й автоматично отримав «бронзу».
19-річна українська легкоатлетка з Дніпра молодший сержант Ярослава Магучіх посіла третє місце в стрибках у висоту. Ці Ігри стали для неї першими в кар’єрі. Результат Ярослави Магучіх – 2 метри рівно.
Українська борчиня вільного стилю Ірина Коляденко з Ірпеня стала бронзовою призеркою. У фінальній сутичці вагової категорії до 62 кг вона перемогла представницю Латвії Анастасію Григорьєву. 22-річна Ірина виступала на Олімпіаді вперше. Раніше у 2019 році вона здобула «срібло» Чемпіонату світу, а у 2021 році стала чемпіонкою Європи.
Бійці батальйону безпілотних систем «Рубака» 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади видовищно знищили ворожу «буханку» з боєприпасами.
Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» зробили добірку різанини ворожої логістики на Добропільському напрямку.
Правоохоронці викрили 26-річного жителя обласного центру, який організував схему незаконного отримання відстрочки від мобілізації та виїзду за межі України.
Прокурори Офісу Генерального прокурора продовжують встановлювати військовослужбовців рф, причетних до злочинів проти цивільного населення під час окупації Бучі.
Підполковник ГУР МОУ Андрій Савенко після складної операції спочатку став чемпіоном з рукопашного бою, а потім долучився до забігу на 10 кілометрів у Чикаго.
Воїни 1129-го зенітного ракетного Білоцерківського полку змогли уразити новітню розробку росіян — дрон-розвідник «Альбатрос 5М».
Технік із системного адміністрування
від 21000 до 51000 грн
Чернігів
Чернігівський зональний відділ ВСП
Саме офіцери планують операції, приймають рішення в критичних ситуаціях, відповідають за особовий склад і ведуть підрозділи до виконання бойових завдань. Саме таких офіцерів готує…