ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як першокурсники в польових умовах проходять «стрес-щеплення»

Прочитаєте за: 3 хв. 12 Серпня 2021, 19:31

У першокурсників Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба триває первинна військово-професійна підготовка на базі кількох польових таборів поблизу обласного центру. До польових занять залучено понад 400 курсантів.

— За короткий період часу маємо навчити молодих воїнів азам військової справи. Вже з перших днів провели практичні заняття з орієнтування на місцевості, тактичної медицини й уміння правильно маскуватися в польових умовах, відпрацювали нормативи з РХБ захисту, долали смугу перешкод, —- зазначив офіцер-інструктор старший лейтенант Артем Герасименко.

Також першокурсники виконують перші в житті стрільби з АК-74 вдень та вночі, метають навчальні гранати.

За словами офіцера, основна увага — саме практичним навичкам з різних дисциплін, які розвивають у майбутніх захисників витривалість, спроможність долати труднощі, фізичні й психологічні навантаження.

— Більшість курсантів — учорашні школярі. Щоб їм легше було долати стрес, ми проводимо групові та практичні заняття з прийомів психологічної саморегуляції, навчаємо самодопомозі й наданню першої психологічної допомоги товаришам, — зауважив старший лейтенант Артем Герасименко. — Окрім цього, на ділянці обкатки танком відпрацьовуємо «стрес-щеплення», аби оцінити психологічний стан кожного військовика в умовах протидії важкій бронетехніці противника. Більшість курсантів вже виконали цю вправу.

Заняття з першокурсниками проводять інструктори з багатим бойовим досвідом, здобутим на сході України.

Вiкторiя Хейлик

— Мій брат Антон навчається на третьому курсі ХНУПС. Він багато розповідав про військову службу, ділився враженнями від армійських буднів. Після завершення навчання в школі твердо вирішила піти його стопами. Вдало склала вступні іспити й зарахована на перший курс факультету протиповітряної оборони Сухопутних військ, — розповідає Вікторія Хейлик. — З перших днів служби переймаю досвід викладачів, навчаюся діяти нарівні з хлопцями. Сподобалися стрільби з автомата й метання гранати. Попереду — важкий етап польових занять — обкатка танком. Трохи хвилююся, однак впевнена: все вдасться.

А ось першокурсник Олександр Ткаченко, який цього року вступив на льотний факультет, вже успішно пройшов обкатку танком.

Олександр Ткаченко

— Я перебував в окопі та пропускав над собою важку бронетехніку. Після того уражав кумулятивною гранатою його силове відділення, далі автоматичною чергою знищував ворожий екіпаж. З усіма завданнями впорався чудово й отримав найвищий бал. Вважаю, у пригоді став досвід, набутий під час трирічного навчання у стінах Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус», — ділиться враженнями курсант Олександр Ткаченко.

Слід додати, що в курсантів незабаром розпочнеться початкова парашутна підготовка.

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform rss.feed, Вишкіл, Новини