
У процесі підготовки за спеціалізованим курсом навчання морської піхоти для курсантів школи морського піхотинця Навчального центру ВМС ЗС України передбачено відпрацювання елементів гірської підготовки.
Одним з основних завдань гірської підготовки є освоєння техніки подолання гірських перешкод і огляд приміщень під час спуску з даху будівлі. Це і відпрацювали морпіхи на спеціально обладнаному тренажері під керівництвом начальника фізичної підготовки частини, інструктора — альпініста України лейтенанта Михайла Веремієнка.
— «Універсальні» воїни повинні виконувати завдання в будь-яких умовах, зокрема, і в горах. Сходження на вершини передбачає вміння враховувати характер гірського рельєфу, висоту вершин над рівнем моря, кліматичні й метеорологічні умови тощо. Це розвиває фізичну силу, волю, наполегливість, сміливість і рішучість, а також обережність та самоконтроль. Тому гірський вишкіл є невід’ємною складовою підготовки морпіхів.
Під час курсу курсантів навчали успішно підійматися і спускатися. Звісно, головну увагу приділяли безпеці. Тому в процесі тренувань насамперед засвоїли навички страховки та альпіністські техніки.
— Морські піхотинці повинні набути навичок долання гірських перешкод, при цьому почуваючись упевнено. Треба вміти переступити через свій страх, сумніви і йти вперед. Ми беремо на себе великі зобов’язання і всіляко намагаємось їх виконати. Початок — важкий, але шлях здолає той, хто йде, — підсумував начальник школи морського піхотинця підполковник Ігор Куцар.
Довідково. 5% території України займають гори, а в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим — до 20%. Окрім цього, Донецький індустріальний район, який є найбільш урбанізованим у нашій державі, нараховує велику кількість териконів. Тільки біля вугільних шахт відомо близько 700 териконів висотою до 200 м.